Instagram допоможе психологам виявити депресію на ранній стадії

Дослідники з Гарвардського університету та Університету Вермонта представили алгоритм, здатний виявити депресію на ранній стадії з 70% ефективністю.

Психологи виявили закономірність між фотографіями, опублікованими людьми у фотоблогах в Instagram і клінічною депресією на ранній стадії. В результаті дослідження вони з’ясували, що люди, які хворіють депресією, вважають за кращі чорно – білі фільтри і часто роблять селфі.

Про це повідомляє Naked Science.

Раніше основним інструментом виявлення клінічного розладу були опитувальники – наприклад, шкала Занга. Однак далеко не всі люди вчасно помічають депресію на ранній стадії і встигають звернутися до лікаря-фахівця, коли лікувати це захворювання порівняно простіше, ніж на запущеній стадії.

Більш того, багато потенційних пацієнтів, навпаки, намагаються приховати прояви захворювання. Дослідження 2011 року показало: понад 40% пацієнтів назвали одну або кілька причин не повідомляти про депресивні симптоми лікаря загальної практики.

Серед цих причин – страх перед призначенням антидепресантів і побічними ефектами препаратів, відвідуванням психіатра і недовірою оточення.

За словами вчених, лікарі загальної практики безпомилково діагностують розлад лише в 42% випадків.

Вчені проаналізували 43950 фотографій з 166 профілів в соціальній мережі Instagram. У 71 учасника дослідження коли-небудь діагностували депресію. Щоб визначити інтенсивність проявів розладу, вчені використовували опитувальник CES-D (Center for Epidemiologic Studies Depression Scale). В ході цього тесту пацієнта просять оцінити, наскільки він згоден з твердженнями типу “Я часто почуваюся пригніченим” або “Я хотів нашкодити собі”.

Дослідники порівняли загальну кількість фото кожного користувача з кількістю його фото в день і кількістю лайків і коментарів на кожен знімок. За допомогою системи розпізнавання облич вчені оцінили, наскільки часто на фотографіях з’являються люди.

Також дослідники проаналізували колірну модель фотографій і найбільш часто використовувані фільтри. У вивченої колірної моделі HSV координатами кольору служать тон (hue), насиченість (saturation) і значення кольору (value). В результаті аналізу з’ясувалося, що люди, схильні до депресії, використовували сині і сірі відтінки частіше, ніж контрольна група.

Загальний колорит їх фото виявився більш темним. Найпопулярнішим в цій групі фільтром для обробки зображень став Inkwell, який робить зображення чорно-білим. Люди без симптомів депресії найчастіше вибирали “теплий” фільтр Valencia.

Також на фотографіях тих, хто хворів на депресію, частіше з’являлися обличчя, але кількість людей на кожному фото була в середньому меншою. Вчені висловили кілька можливих причин такого співвідношення. Згідно з однією з них, при депресії кількість соціальних контактів скорочується.

Друга версія така: люди з симптомами депресії розміщують в Instagram більше знімків – селфі. Клінічна депресія – один із найпоширеніших у світі розладів психіки. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресією хворіють понад 300 мільйонів людей по всьому світу.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/news/2017/08/10/256561-instagram-dopomozhe-vyyavyty-depresiyu-ranniy-stadiyi

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *