7 січня християни східного обряду відзначають Різдво Христове
Різдво Христове – це релігійне та культурне свято, яке є одним з найважливіших у християнському календарі.

Православна Церква України, Українська Греко-Католицька Церква, більшість українських євангельських християн, а також Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська православні Церкви зустрічають Різдво Христове в ніч з 6 січня на 7 січня.

Зазначимо, 7 січня є офіційним державним святом в Україні, повідомляє УНН.

Із православним Різдвом Христовим пов’язано багато легенд. Відомо, що першими новонародженому Синові Божому прийшли поклонитися пастухи. Потім волхви принесли йому дари, серед яких були золото, ладан і смирна. Ці мудреці давно чекали народження Царя Світу, і Вифлеємська зірка вказала їм, де саме він з’явиться на світ.

Своєю чергою, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній привітав українців з прийдешнім Різдвом Христовим.

“Різдво Христове єднає усіх нас в єдиному спільному почутті любові та вдячності до Господа за всі Його благодіяння. Нехай Господь дає нам силу й мудрість зберігати єдність. А світло Різдва Христового нехай розвіє тривоги та скорботи, сповнюючи серця новою радістю. Христос народився! Славімо Його!”, — написав митрополит.

Православне Різдво Христове пишно святкується в християнському світі. Цього дня завершується сорокаденний Різдвяний піст. За багатим святковим столом традиційно збирається вся родина. А після православного Різдва Христового починаються 12-денні святки. Вони супроводжуються народними гуляннями на честь народження Сина Божого. У слов’ян здавна в ці дні водили вертеп, співали колядки і бажали всім добра на весь рік. Втім, у період коронавірусних обмежень, що починаються з 8 січня, ці гуляння, ймовірно, будуть обмежені за кількістю.

Фото – ілюстративні
За джерелом:
https://www.unn.com.ua/uk/news/1959261-7-sichnya-khristiyani-skhidnogo-obryadu-vidznachayut-rizdvo-khristove
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *