5 травня – Міжнародний день акушерки

Сьогодні своє професійне свято відзначають люди, завдяки дбайливим рукам яких багато хто з нас з’явилися на світ.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Львівської ОДА.

Ідею свята запропонувала Міжнародна асоціація акушерок на конференції в Нідерландах в 1987 році. Статус офіційного свята цей день набув лише в 1992 році. Сьогодні він відзначається більш ніж у 50 країнах, зокрема в Україні.

Основна мета свята – це нагода усвідомити важливість цієї професії, розширити знання про те, як багато роблять акушерки своєю повсякденною працею.

Значимість цієї професії переоцінити важко, адже саме від акушерки, від її досвіду, знань і навичок дуже часто залежить життя і здоров’я матері та дитини. Акушерки допомагають жінкам ставати мамами, супроводжуючи їх з моменту поступлення в пологовий будинок до урочистої виписки. Вони знаходяться поруч з майбутньою матір’ю до, після і безпосередньо під час пологів, надають породіллям необхідну медичну допомогу і моральну підтримку. Окрім високого професіоналізму, акушерки повинні володіти ще й такими якостями як відповідальність, доброта, чуйність і співчуття.

В День професійного свята приєднуємося до численних привітань на адресу усіх представниць цієї незамінної професії, і бажаємо їм міцного здоров’я, терпіння та наснаги в щоденній праці, надійного родинного щастя. 

Зі святом Вас, дорогі акушерки!

Довідково:

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з медсестринства Наталія Галапац, на даний час в медичних закладах Львівщини працює близько 1400 акушерок.

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/9416.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.