4 травня – Міжнародний день боротьби з булінгом


Організація Об’єднаних Націй у 2012 році проголосила 4 травня Міжнародним днем боротьби з булінгом.

ООН запрошує небайдужих людей висловити свою позицію протистояння цькуванню (булінгу) та вбратися в одяг рожевого, синього, фіолетового кольорів.

Булінг – це цькування, реальна біда, з якою стикаються школярі та підлітки у колективі. Це ситуація, за якої дитині – жертві навмисно роблять боляче, знущаються, морально нівечать.

День боротьби з булінгом був започаткований у Канаді Девідом Шепердом та Тревісом Прайсом у 2007 році. Вони принесли до школи рожеві сорочки та запропонували однокласникам їх одягти. Це було зроблено через те, що діти зацькували свого товариша Чарльза Макнілла за те, що підліток прийшов до школи у рожевій сорочці. Тепер цей одяг став символом свята.

Пізніше День боротьби з булінгом офіційно запровадила ООН. Саме 4 травня на честь події учасники заходів вдягають рожевий одяг, проводять акції, щоб привернути увагу світового суспільства до існуючої проблеми та разом знайти шляхи її вирішення. На допомогу дітям, що страждають від цькування однолітків, приходять професійні психологи та громадські організації.Довідково:

У Львівській обласній організації ТЧХУ два роки тому започатковано програму з психосоціальної підтримки підопічних, яку допоміг розпочати, і підтримувати у подальшому коштами її розвиток Данський Червоний Хрест. У цій програмі знайшлось місце і для методики щодо подолання дитячих стресів. Така робота буде тривати і надалі.

Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://daytoday.com.ua/podiya/den-borotby-z-bulinhom-den-rozhevoi-sorochky/?occurrence=2021-05-04

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.