4 жовтня – Міжнародний день захисту тварин

4 жовтня – у світі відзначають Міжнародний день захисту тварин.

День, що покликаний звернути увагу людства не лише на власні проблеми, але й згадати про інших мешканців планети. Відзначається за рішенням Міжнародного конгресу прибічників руху захисників природи, що проходив у 1931 році у Флоренції.

Дата проведення Всесвітнього дня захисту тварин обрана не випадково – 4 жовтня католики вшановують пам’ять святого Франциска Ассізького (1181–1226), одного з найулюбленіших католицьких святих, покровителя тварин.

 

 

Саме Франциска вважають одним із фундаторів такого вчення як екологічна етика. Він був унікальною людиною: попри те, що вважав своїм покликанням «оплакувати страждання Христа» і попри власні фізичні страждання наприкінці життя, Франциск до останнього зберігав унікальну свіжість погляду на світ і відповідно, поетичне до нього ставлення.

Його братня любов до всього живого є важливою складовою його гімнів. Він підгодовував під час холодів бджіл медом і вином, підіймав з дороги хробаків, щоб їх не задавили, викуповував ягня, яке вели на бійню, звільняв з мисливської пастки зайченя, звертався з проповідями до птаства.

Для Франциска все довкілля було Божим творінням, братами і сестрами, однією єдиною сім’єю і все поєднувалося Божою любов’ю. У цей день різні товариства із захисту прав тварин проводять акції у багатьох країн світу, закликаючи людей відмовитися від споживацького та жорстокого ставлення до «братів наших менших», починаючи з домашніх тварин й закінчуючи рідкісними й екзотичними представниками дикої природи.

Довідково:

У 1994 році брати з Провінції Успіння Пресвятої Богородиці в Польщі з благословення правлячого архієрея Михаїла Сабриги поселилися в Тернополі, приймаючи служіння в парафії святого Петра. У 1996 році брати збудували монастир Різдва Пресвятої Богородиці (Чину Братів Менших візантійсько-українського обряду).

 

 

4 березня 2010 року відбулося посвячення пам’ятника св. Франциска на честь 800-річчя затвердження францисканського Уставу.

 

 

Фото – Укрінформ

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2317301-4-zovtna-pamatni-dati.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *