35 років від дня Чорнобильської катастрофи на АЕСВід аварії 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС пройшло 35 роки, передає інформаційна агенція УНН.


Це подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою. Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500 бомб — таким, які колись були скинуті на Хіросіму.

Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більшими. Крім українських населених пунктів, які постраждали від катастрофи, радіаційному забрудненню піддалися селища 19 регіонів Росії, в яких проживали майже 3 млн чоловік. Також радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусі і досягла Європи.

У 2003 році Генеральна Асамблея ООН в резолюції A/RES/71/125 проголосила Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, який відзначається 26 квітня.


Наслідки катастрофиПро те, що сталася аварія на Чорнобильській АЕС, жителі прилеглих регіонів дізналися тільки через кілька днів. У країні почалося активне акумулювання сил для ліквідації наслідків аварії. Тоді на гасіння пожежі було кинуто не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні. Під час цих робіт безліч людей отримали смертельні дози опромінення. У 2000-х роках світове співтовариство об’єднало свої сили для вирішення “чорнобильської проблеми”.


ЧАЕС у 2021 роціЦього року, у зв’язку із карантинними обмеженнями на Київщині, Чорнобильська АЕС перейшла на особливий режим роботи.Чорнобиль і Червоний ХрестВвечері 26 квітня 1986 року, коли про вибух на атомній станції ще майже ніхто не знав, червонохресна санітарна дружина Бородянського екскаваторного заводу розселила у новозбудованих оселях перші десятки мешканців Прип’яті, які дісталися туди самі, не чекаючи евакуації.
Представники Червоного Хреста проводили роботу з визначення ступеня ураження та обсягу необхідної допомоги постраждалим, допомагали в евакуації та розселенні людей. Санітарні дружини Червоного Хреста Макарівського району Київщини спільно з представниками сільських Рад проводили подвірні обходи, аби знайти тимчасові помешкання для евакуйованих з Прип’яті людей. Для обслуговування мешканців районів, які потрапили під забруднення, Товариство виділило 213 сестер милосердя.
Голова тодішнього Національного комітету Товариства Іван Гнатович Усіченко очолив комісію з реалізації програми допомоги населенню, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 1990 році Червоний Хрест України ініціював запровадження комплексної Чорнобильської програми, у межах якої було проведено понад 240 тисяч дозиметричних обстежень у 70 населених пунктів.
А у 1991 році за підтримки International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies була започаткована Міжнародна Чорнобильська програма гуманітарної допомоги і реабілітації. Тоді у Житомирській і Рівненській областях успішно працювали пересувні діагностичні лабораторії Червоного Хреста України. За їх допомогою медичні фахівці лабораторій щороку обстежували до 30 тисяч жителів із радіаційно забруднених районів, аби своєчасно діагностувати злоякісні новоутворення щитоподібної залози у людей, які зазнали дії радіоактивного йоду.

Населення, особливо дітей, забезпечували полівітамінами, сухим молоком, медичними препаратами, у тому числі тироксином.

Понад 4 тонни гуманітарних вантажів Червоний Хрест України отримав від Національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та власними силами організував 2 тонни екологічно чистих продуктів харчування. Вся отримана допомога надавалася постраждалим від Чорнобильської катастрофи. Для дітей Червоний Хрест України організовував оздоровлення у піонерських таборах, відпочинок у родинах з Німеччини, Італії, Іспанії, Болгарії, Чехії, Польщі, Литви, Туреччини тощо.

Товариство також сприяє у направлення хворих за кордон на лікування. Незважаючи на всі труднощі, які виникали на той час – відсутність фінансування, недостатня кількість працівників, засобів діагностики, Червоний Хрест України продовжував допомагати постраждалим від катастрофи на Чорнобильській АЕС.За самовідданість і милосердя Американський Червоний Хрест відзначив волонтерів Червоного Хреста України, задіяних у ліквідації наслідків аварії, міжнародною нагородою за гуманітарні заслуги. А комплексна Чорнобильська програма визнана однією з найкращих у світі.

Минуло 35 років з дня трагедії на Чорнобильській АЕС, але наслідки аварії відчуваються і сьогодні. Визначити масштаби трагедії та її впливу на здоров’я людей важко досі. Лише від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померли сотні тисяч людей.

26 квітня у День пам’яті Чорнобиля ми вшановуємо героїзм персоналу ЧАЕС, пожежників, учених, медиків, волонтерів, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Наші волонтери та співробітники продовжують підтримувати та допомагати людям, які постраждали внаслідок катастрофи на атомній ЧАЕС.

Пам’ятаємо.Фото – з відкритих джерел
За джерелами:
https://www.unn.com.ua/uk/news/1926611-sogodni-35-rokiv-vid-dnya-chornobilskoyi-katastrofi
https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/pcb.3205516232818163/3205515506151569/


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *