3 травня – Міжнародний день Сонця

Щорічно в світі 3 травня відзначають Міжнародний день Сонця

Щоб привернути увагу до можливостей використання відновлюваних джерел енергії, європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує відзначення Дня Сонця.

Нагадаємо, що вперше День сонця започаткував президент США Джиммі Картер 3 травня 1978 року для популяризації сонячної енергетики. Мета Дня – привернення уваги до можливостей використання енергії сонця як відновлюваного джерела енергії та підвищення енергонезалежності і чистоти нашої планети.

Загальновідомо, що температура на нашій планеті коливається приблизно від -50° до + 50°. Земля віддалена від Сонця рівно настільки, на скільки необхідно, щоб Сонце належним чином обігрівало нас. Ні більше, ні менше! Якби відстань від землі до Сонця скоротилося на 5%, то Земля стала б непридатна для життя. А якби ця відстань збільшилася всього на 1%, то наша планета захолонула би від крижаних морозів.

Сонце – найближча до Землі зірка, всі інші перебувають від нас незмірно далі. Наприклад, найближча до нас зірка Проксіма із системи a Центавра в 2500 разів далі Сонця.

Для Землі Сонце – могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя: воно перетворилось би на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілої суші.

Для нас, землян, найважливіша властивість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з’явилося життя. Завдяки сонячному світлу, що падає на сітківку наших очей, в організмі утворюється натуральний антидепресант – мелатонін, який забезпечує нам повноцінний сон. Не секрет, що сонячне світло виробляє ще й гормон щастя, тому не полінуйтеся погуляти в сонячний день.

Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати із землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.

Ентузіасти і професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують різного роду заходи, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики.

Цікаво те, що Бог створив Сонце і Місяць з однаковими кутовими розмірами і зробив їх найбільшими небесними об’єктами (з точки зору їх видимості з Землі).

Сонце знаходиться від Землі на відстані, яка в 400 разів перевищує відстань від Землі до Місяця. Вражає те, що сонячна куля за розмірами в 400 разів більше Місяця. Але візуально Сонце і Місяць мають однакові розміри і займають однаковий простір в небі, діаметр же Сонця в сотні разів перевищує діаметр Землі і якби воно було порожнім всередині, то могло б вмістити в себе більше 1 мільйона Земель.

Сонячна енергетика активно розвивається на теренах Львівщини. На території області експлуатується 57 промислових сонячних електростанцій (СЕС) загальною потужністю 328,3 МВт, у що було інвестовано більше 290 млн євро.

Активно долучаються до розвитку сонячної енергетики і мешканці Львівської області. Зараз в приватних домогосподарствах Львівщини працює 939 СЕС загальною потужністю більше 20 МВт.

Для підтримки розвитку відновлювальної енергетики в області, в рамках «Програми енергозбереження для населення Львівщини», за рахунок коштів обласного бюджету здійснюється відшкодування 10% тіла кредиту а також частини власних коштів мешканцім, які  встановлюють обладнання, що виробляє енергію з відновлюваних джерел (сонячні електростанції, геліоколектори для приготування гарячої води, малі вітрові станції, теплові помпи).

Все частіше енергія сонця використовується для забезпечення вуличного освітлення в населених пунктах області. Сонячна енергія також використовується для забезпечення електричною  та тепловою енергією мешканців Львівщини, бюджетних організацій, установ та бізнесових структур.

Управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації у цей непростий час вітає всіх причетних до розвитку сонячної енергетики з Міжнародним днем Сонця та бажає  швидкої стабілізації роботи ринку, успішного завершення розпочатих проєктів та реалізацію нових проєктів з сучасними системами акумуляції енергії.

Бажаємо вам, шановні користувачі, більше світлих сонячних днів!

Фото – з відкритих джерел

За джерелами:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=93

https://loda.gov.ua/news?id=51218

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *