25 травня – Всесвітній день щитовидної залози

Щорічно 25 травня у всіх країнах відзначається Всесвітній день щитовидної залози (World Thyroid Day).

Дата увійшла в календар в 2009 році, коли Європейська асоціація (European Thyroid Association – ця організація займається вивченням питань, пов’язаних із щитовидною залозою та її захворюваннями) запропонувала відзначати день, присвячений цій темі, 25 травня на міжнародному рівні. Цю ініціативу підтримали й інші лікарські спільноти подібної спрямованості, що працюють в Азії, Північній і Латинській Америці.

Новий всесвітній день в календарі допомагає проводити додаткові заходи, спрямовані на підвищення рівня інформованості суспільства про можливі захворюваннях щитовидної залози та методи їх запобігання, а також на пропаганду сучасних методів профілактики та лікування хвороб цього органу.

Згідно з медичною статистикою, різними неполадками в роботі щитовидної залози страждає до третини всього населення планети. Вузлові утворення виявляються у 30 відсотків дорослих людей, зоб (збільшення залози в результаті дефіциту йоду) – у 10-30 відсотків.

Між тим, більшість захворювань цього важливого органу («щитовидка» виробляє гормони, які беруть участь у регуляції обміну речовин і зростання клітин) на сьогоднішній день вважаються виліковними. Що стосується захворювань, викликаних дефіцитом йоду, то їх цілком можна запобігати, наприклад, за допомогою програм загального йодування харчової солі, яка діє у багатьох країнах світу.

Після Чорнобильської катастрофи в Україні ці хвороби, викликані дефіцитом йоду в організмі, набула великого поширення, і заходи щодо їх профілактики і лікування мають зараз високу актуальність.

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://uozkmr.gov.ua/main/186-25-travnya-vsesvtny-den-schitovidnoyi-zalozi.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *