24 квітня – Всеукраїнський день боротьби з меланомою


Меланома – одне з найбільш небезпечних онкологічних захворювань, яке розповсюджується через лімфу і кров майже у всі органи тіла.

Пухлина розвивається з меланоцитів – клітин, що продукують пігмент меланін. Меланома завжди є злоякісним новоутвором і схильна до бурхливого метастазування.

Основний чинник розвитку пухлини – надмірна сонячна інсоляція. Ця підступна хвороба стрімко поширюється і щорічно забирає до 48 тис. життів. Жертвами стають люди різного віку.

Причиною виникнення меланоми вчені вважають надмірну засмагу, наявність множинних пігментованих невусів та спадковий чинник.

«Клінічно меланома шкіри проявляється пухлиноподібним щільним вузликом чорного забарвлення, іноді синього відтінку, від 0,5 см до 2-3 см у діаметрі, округлою чи овальною формою з нерівними краями. Зрідка зустрічається безпігментні меланоми рожевого кольору (ахроматична меланома). Часто на поверхні пухлини виникають ерозії та виразки, які кровоточать. У 50-70% випадків меланома шкіри виникає в ділянці пігментної плями, родимки. Пам’ятайте, попередній діагноз можна встановити за допомогою дерматоскопії. Сучасні цифрові дерматоскопи дозволяють оглянути підозрілі утвори шкіри та з великою ймовірністю запідозрити меланому», – повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з дерматовенерології Орися Сизон.

Ранні ознаки захворювання можна виявити за правилом АККОРД:

А – Асиметрія – умовно проведена вісь через родимку, поділяє її на дві нерівні половини.
К – Край – нерівний, рваний або розмитий край родимки.
К – Кровоточивість.
О – Окрас – вкраплення, гранули або прожилки сірого, чорного, рожевого кольорів.
Р – Розмір – чим більший розмір родимки, тим вищий ризик її переродження, хоча маленький розмір також не виключає можливості розвитку пухлини,
Д – Динаміка – збільшення розміру, товщини, зміни кольору, кровоточивість, кірочки на поверхні. Слід обов’язково звернутися до лікаря при виникненні таких ознак.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/11499.htmlЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *