21 вересня відзначають День нульових викидів (Zero Emissions Day, або ж ZeDay)
Це екологічне свято, яке акцентує на важливості захисту довкілля, мінімізації засмічення його шкідливими викидами.

Ідея Дня нульових викидів народилася у 1980-х роках у Канаді. А у 2008 році у Галіфаксі запустили веб-сайт з девізом «Дамо нашій планеті один вихідний день у році». Він закликає один день у році відмовитися від спалювання нафти, газу, вугілля.

Концентрація парникових газів у атмосфері, зокрема діоксиду вуглецю, невпинно зростає, що передусім пов’язано з діяльністю людини, відповідно до Шостої оціночної доповіді Міжурядової групи експертів з питань змін клімату.
Аби зменшити кліматичні зміни, що вже сьогодні є відчутними по всій планеті, необхідно максимально скоротити викиди парникових газів.

За даними Інституту світових ресурсів (World Resources Institute, WRI), 19 країн і Європейський Союз зобов’язалися досягти нульових викидів вже у 2030–2050-х роках за допомогою таких заходів, як впровадження відновлюваних джерел енергії, відновлення або посадка лісів тощо.

Багато національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в світі вживають заходів для зменшення власних викидів вуглецю, аби зменшити вплив на зміну клімату. У цьому напрямку починає працювати і Червоний Хрест України.

Як кожен з нас може провести цей день та зменшити власний вуглецевий слід?

– відмовтеся від одноразового використання пластмаси та паперових виробів;
– споживати менше м’яса. Сьогодні можна приготувати страву, що не потребує використання електроенергії (наприклад, грецький салат);
– намагайтися не використовувати електроенергію протягом дня (запаліть свічку, коли потемнішає);
– залиште машину вдома – надайте перевагу прогулянці чи велосипеду.

А як допомагаєте Планеті Ви?


Фото – з відкритих джерел
За джерелами:
https://wz.lviv.ua/cartoon/443101-zeday
https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/a.539438762759270/3616600048376444/Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *