21 вересня – Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера

Сьогодні, 21 вересня, з ініціативи Міжнародної організації з боротьби з хворобою Альцгеймера відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера – це захворювання головного мозку дегенеративного характеру, що проявляється у формі інтенсивного зниження інтелекту. Cимптоми захворювання вперше описав німецький психіатр Алоїс Альцгеймер у 1906 році .

У зв’язку із старінням населення хвороба Альцгеймера є серйозною проблемою сучасної охорони здоров’я. За оцінками фахівців, цією хворобою страждає близько 4 % населення розвинених країн у віці понад 65 років, а серед людей старших 80 років вона є у кожного третього.

За словами головного позаштатного спеціаліста з неврології департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Яноша Саноцького, на сьогодні в області на обліку у неврологів є близько 250 пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

Однак фахівці запевняють, що така цифра є заниженою, оскільки частина хворих перебуває під спостереженням психіатрів, в міру наростання психіатричної симптоматики на пізніх стадіях захворювання. Інша частина хворих є незареєстрованою через недостатню діагностику на ранніх стадіях. Щороку діагностують близько 80 нових випадків цієї патології.

Ранні ознаки захворювання:

Втрата пам’яті, що руйнує щоденне життя;

Проблеми з плануванням та розв’язанням задач;

Проблеми з виконанням знайомих завдань на роботі, вдома чи під час відпочинку;

Порушене мовлення, заїкання;

Погіршене судження;

Нездатність відтворити ланцюжок подій;

Пасивність у роботі та соціальному суспільстві.

Процес розпаду психіки може тривати роками, що призводить не тільки до страждань самого хворого, але також родини і близького оточення.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=30469

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *