20 квітня: сьогодні світ відзначає День вдячності волонтерам


Щорічно 20 квітня людство висловлює вдячність усім, хто знайшов у собі силу волі, відвагу та доброту серця – здійснювати добрі справи, не вимагаючи за це нічого.

Нинішній День не треба плутати з тим святом, яке відзначаємо 5 грудня, як міжнародний День волонтера – International Volunteer Day. Україна – єдина країна у світі, де цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня.

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році, у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найзапекліших боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.

В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.


Утім, як всенародний рух патріотів українське волонтерство зародилося з Майдану. Тільки всеукраїнські волонтерські організації обраховуються сьогодні десятками, а волонтерів – сотні і тисячі.На сьогоднішній день волонтери — це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти).У добротворців нашої доби, в т.ч. і тих, хто є членом Товариства Червоного Хреста України, є навіть свої засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами, пишуть розлогі звіти про свою діяльність у соцмережах і т.д. Завдяки їх нелегкій праці, безліч людей отримує необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.Волонтери Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України також не залишаються осторонь чужої біди. З 12 березня, а саме з початку запровадження карантину на всій території України, волонтери ЛОО ТЧХУ активно допомагають тим, хто цього потребує. Так, наприклад, волонтерська група ЛОО ТЧХУ з числа студентів та гірських рятувальників із ЗШР Червоного Хреста Львівщини «ГОРС» регулярно доставляли продукти та товари першої необхідності людям похилого віку у Львові в минулому році.За підтримки волонтерів нещодавно розпочали доставку гігієнічних наборів для індивідуального захисту медиків і людей похилого віку, аби вони мали змогу захиститися від інфікування недугою COVID-19. Це стало можливим після того, як ці набори були сформовані у НК ТЧХУ, Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, а також Червоним Хрестом Великобританії. З дня на день очікуємо прибуття продуктових наборів з Києва, які сформовані цими же жертводавцями. Уже підготовлені списки громадян старших 65+, котрим волонтери доставлятимуть ці пакунки за місцем проживання, але тільки у тому випадку, якщо вони особисто не зможуть прийти у пункти видачі гуманітарної допомоги.Разом із добротворцями Львівщини плануємо підготувати для представників вразливих категорій до Великодня продукти для святкових кошиків.
Хорошим подарунком на День вдячності волонтерам буде ваша допомога — невеликий благодійний внесок, прояв турботи і теплоти по відношенню до тих, кому це потрібно.

Фото – Ірини Апостолюк , ТЧХУ та ЛОО ТЧХУ
Прес – служба Львівської ОО ТЧХУЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.