14 червня – Всесвітній День донора крові

Всесвітній день донора крові в усьому світі відзначають 14 червня

У травні 2005 р., під час Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву підтримку добровільного донорства крові. У резолюції WHA58.13 вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. В цей день у 1868 році народився австрійський лікар К. Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.

Цього року Всесвітній день донора крові знову проводиться у всьому світі і координується Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, не завжди є. Особливо гостро брак крові відчувається в країнах, що розвиваються.

Довідково:

Організації Товариства Червоного Хреста України по всій країні активно долучилися до відзначення Дня донора. Так, 9 червня в Києві у рамках відзначення Всесвітнього дня донора, у приміщенні Подільської районної організації Товариства Червоного Хреста України працівники Подільської райдержадміністрації, Національного комітету Товариства та подоляни здали донорську кров для тих, хто того потребує. У Подільському районі Києва на обліку знаходиться 180 осіб Почесних донорів крові ( в Україні – близько 100 тис. осіб), Заслужених донорів – 5 осіб ( в Україні – 100 осіб).

Вчора, 13 червня, Київська міська організація Товариства взяла участь у круглому столі з питань донорства та Вшанування Заслужених донорів України, які мешкають в місті Києві та активістів донорського руху. Привітав зі Всесвітнім святом донорів присутніх заступник Київського міського голови Микола Поворозник.

Напередодні Всесвітнього дня донора крові у м. Прилуки (Чернігівська обл.) відбувся урочистий захід для донорів. Волонтери та працівники Прилуцької міськрайонної організації привітали донорів та вручили їм подарунки та квіти – незмінний атрибут свята. Колектив цієї організації Товариства проводить велику роботу із пропаганди безоплатного донорства у віщих навчальних закладах та підприємствах міста. Нині у місті Прилуки близько 2000 донорів (у тому числі – 288 почесних), які в середньому за рік здають більше 600 літрів крові.

Стати донором – це виняткова можливість подарувати свою кров незнайомій людині, яка потребує допомоги. Донорська кров потрібна людям, які мають онкологічні захворювання і залишаються живими завдяки донорам. Вона також може бути використана при операціях, пологах, кровотечах, тяжких травмах, опіках. Штучної альтернативи продуктам крові не існує. Кров однієї людини може врятувати життя 5-4 пацієнтам.

 

Фото – прес-служби ТЧХУ та з відкритих джерел в Інтернеті

Джерело:

http://ua.interfax.com.ua/news/general/428576.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *