1 березня – Всесвітній день “Нуль дискримінації”

День «Нуль дискримінації» (Zero Discrimination Day) виник внаслідок глобального руху солідарності, мета якого – покласти край будь-якій дискримінації у світі.

З чотирирічного дослідження по темі релігійної дискримінації в усьому світі, яке проходило в період 2006-2010 років, християни виявилися групою, яка найбільш дискримінується, відчуваючи утиски з боку як держави, так і суспільства в 168 країнах. Мусульмани займають наступну позицію серед релігійного населення в світі, яке піддавалося дискримінації в 121-й країні в цей же період.

День «Нуль дискримінації» вперше відзначався 1-го березня 2014 року.

Підтримка Дня «Нуль дискримінації» створила глобальний рух солідарності, щоб покласти край будь-якої дискримінації, яка як і раніше широко поширена.

Мільйони жінок і дівчаток, які зазнали актів насильства і жорстокого поводження в різних регіонах, так і не можуть здійснювати свої права чи отримати доступ до послуг у сфері охорони здоров’я, освіти або зайнятості.

Дискримінація в сфері праці, шкіл і медико-санітарної допомоги, інших соціальних інститутів знижують здатність людей в повній мірі і реально брати участь в життєдіяльності суспільства, забезпечувати свої сім’ї і піклуватися про них. Наприклад, деякі з 38 країн, територій і районів застосовували різні форми обмежень на в’їзд, перебування й проживання людей, що живуть з ВІЛ. Крім того, правове і соціальне середовище в подібних регіонах досі не в змозі подолати стереотипи дискримінації людей, що живуть з ВІЛ.

“Дискримінація є порушенням прав людини і не повинна залишитися без відповіді”, – сказав Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун. – “Кожна людина має право жити з повагою і гідністю.”

“Деякі з найскладніших проблем в світі можна вирішити просто за рахунок усунення помилкових стереотипів і дискримінації,” – сказав Мішель Сідібе, виконавчий директор ЮНЕЙДС. – “Так само, як ми всі разом прагнемо до більш справедливого миру, ми можемо заохочувати ентузіазм для досягнення нульової дискримінації”.

У цей День хочемо нагадати про один із Основоположних принципів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Це – Неупередженість.

Міжнародний рух не робить будь-якого розрізнення за расовою, релігійною, класовою ознакою або політичними переконаннями. Він лише намагається полегшувати страждання людей і в першу чергу тих, хто найбільше цього потребує.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=686

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *