Як восьмирічний Михайло Олійник «Вісник Червоного Хреста України» на Форумі видавців у Львові пропагував

Форум видавців у Львові привабив своїми книгами не тільки дорослих, але і чимало дітей, які тільки починають свій шлях у безкрайньому океані знань. Про одного з таких малих візитаторів, Михайла Олійника із с. Градівка, що в Городоцькому районі на Львівщині, наша сьогоднішня розповідь.

14 вересня, на другий день роботи Форуму видавців у Львові, восьмирічний Михайло Олійник разом з бабусею зробили візит на свято книголюбів.

 

 

Книг тут просто сила-силенна, очі від захвату розбігалися, і Михайлик, довший час проходжуючись між стелажами, не знав, яку собі вибрати.

 

 

Зіграв у безпрограшну лотерею. Виграв книжечку з витинанками. Погортав її, покрутив у руках сюди-туди і прирік: «Це розвага для малюків».

 

 

Погортав її, покрутив у руках сюди-туди і розчаровано визнав: «Ця книга – розвага для малюків». Тож пошуки продовжувалися.

 

 

І аж ось його око натрапило на книгу, у якій опубліковані вірші Корнія Чуковського про знайомого всім дітям лікаря з країни Лімпопо – Айболіта.

«Хочу цю книгу», – каже Михайлик бабусі.

«Скільки коштує?» – питає вона у продавця.

«200 грн», – чує у відповідь.

«Ой, Михайлику, у нас немає стільки грошей на цю книжечку», – знітилась бабуся.

Книжку з лікарем Айболітом довелося відкласти. Михайлик засмутився. Дуже вона йому вже сподобалася.

 

 

Поблизу був стенд з книгами одного видавництва з Харкова. Продавець, який стояв там за прилавком, почув про прикрість Михайлика і каже: «Хлопче, не сумуй, я дам тобі безкоштовно цілий пучок закладок для книг».

 

 

Михайлик зрадів. Взяв закладки, а щоб віддячити чуйному продавцеві, запропонував йому… журнал ТЧХУ – «Вісник Червоного Хреста України».

«Де ти взяв такий журнал?» – питає продавець.

«На флеш-мобі з першої допомоги, який 9 вересня проводив Червоний Хрест біля Ратуші. Маю ще. Візьміть з собою до Харкова».

Слово за словом, і виявилося, що у видавництві, яке представляв продавець, дуже добре знають Костянтина Башкірова, голову Харківської ОО ТЧХУ, з яким давно співпрацюють і мають партнерські зв’язки.

 

 

Цю розмову почула група старшокласників, котрих досвідчений педагог Наталія Петрівна Лавришин привезла до Львова на Форум видавців на екскурсію із села Підгородці Сокальського району, що на Львівщині. Вони попросили також у Михайлика «Вісник», тому що у них у школі є первинний осередок Товариства. Школярі вивчають першу допомогу, основи МГП і, взагалі, цікавляться молодіжним рухом у Червоному Хресті, в якому хотіли би брати активну участь.

 

 

Михайлик поділився з ними також своїми журналами. Вчителька і учні попросили його бабусю, Ірину Апостолюк – голову Личаківської РО м. Львова ТЧХУ, сфотографуватися з ними на згадку.

До тих журналів, які уже роздані, і які ще будуть роздаватися, повідомляємо їх власникам передплатний індекс на 2018 р. – 21924.  Його нам надіслали з Києва, за що ми сердечно вдячні колегам.

 

 

Оприлюднять індекс на передплату «Вісника Червоного Хреста України» у наступному номері журналу, який зараз готується до друку.

 

Фото – Ірини Дзіклевич

Прес – служба Львівської ОО ТЧХ України

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.