Шмигаль: в Україні починається друга хвиля коронавірусу, уряд діятиме жорсткіше

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні відбулося нове загострення ситуації з коронавірусом.

Про це він сказав під час позачергового засідання уряду в п’ятницю.

“Ми фактично сьогодні отримаємо початок чергової або першої, або другої хвилі – як хочете можна це назвати – хвилі захворюваності на коронавірус. Порятунок єдиний – це соціальна дистанція, дезінфекція, масочний режим, дотримання всіх правил”, – заявив Шмигаль.

Прем’єр нагадав, що у п’ятницю в Україні зафіксували черговий антирекорд – майже тисяча нових хворих за добу.

За його словами, в країні вже дві області, де наповненість профільних лікарень хворими на коронавірус понад 50%.

Також головний лікар Олександрівської лікарні у Києві заявила 19 червня, що значно виросла кількість хворих у реанімації.

Головна причина стрибка хворих – недотримання правил безпеки, переконані в уряді.

“Не можна нехтувати цими речами, попри те, що літо, сонце, коронавірус стійкий до температури, до ультрафіолету і обирає собі нових і нових жертв”, – підкреслив Шмигаль.

Прем’єр додав, що попереду місцеві вибори, а тому політики хочуть “бути добрими до людей” і “тільки послаблювати карантин”, але він закликав “відкласти політичні баталії”.

За словами керівника уряду, контроль за дотриманням протиепідеміологічних заходів посилять.

“Ми будемо діяти далі жорсткіше, щоб українці були в безпеці”, – пообіцяв Шмигаль.

Штрафи і нагляд

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував більш суворий нагляд за дотриманням правил карантину.

“Ми вважаємо, що з понеділка ці два наших органи – Національна поліція і Держпродспоживслужба – повинні більш жорстко почати реагувати на всі ті події, які відбуваються. Ми не можемо допустити такого сценарію, який ми спостерігали в Італії та Іспанії”, – заявив він.

Він нагадав, що для громадян, які порушують карантин, штрафи складають 17 тис. гривень, а для власників установ – від 170 до 340 тис. гривень.

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, кожний шостий об’єкт в країні порушує протиепідеміологічні норми – йдеться і про магазини, і про транспорт, і про інші види бізнесу.

Чиновник нагадав, що протиепідеміологічні рекомендації прописані для ресторанів, офісних приміщень, салонів краси, ринків, ТРЦ тощо.

Зокрема, працівникам перед початком робочого дня мають виміряти температуру. Допускати в будівлі можна не більше 1 людини на 10 кв. метрів.

Люди в приміщенні та в транспорті мають бути в масках, які прикривають і рот, і ніс. Також слід якомога частіше мити чи дезінфікувати руки.

Фото – УНІАН

За джерелом:

https://www.bbc.com/ukrainian/news-53112114

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *