Члени ЗШР Червоного Хреста Львівщини ГОРС – побували у Високих Татрах

При кінці літа штурмова група ГОРС, скориставшись нагодою і вихідними, «збігала» 25 серпня на найвищу вершину Польщі – гору Риси (2499 м).

 

 

Ця вершина знаходиться на кордоні Польщі і Словаччини.

 

 

Піднімались зі сторони Польщі, бо там по дорозі гарні озера – Морське Око і Чорний Став.

 

 

Гора Риси – має три вершини: найбільша з яких займає центральне місце на території Словаччини – 2503 м, північна вершина є найвищою точкою Польщі – 2499 м, третя вершина також лежить на території Словаччини – 2473 м.

 

 

Свою назву гора отримала найімовірніше завдяки жолобам та ярам, якими вона вкрита, що нагадують подряпини та смуги. Однак за іншою версією Риси є просто множиною слова рись, хоча рисі насправді не живуть за межами лісової частини передгір’я.

 

 

Перше занотоване сходження на гору влітку -1840 року, навесні -1884 року. У минулому столітті комуністична влада Польщі поширювала непідтверджену легенду про те, що на гору сходив В.Ленін у приблизно 1913-1914 рр.

 

 

Сьогодні Риси – популярний туристичний об’єкт і найвища гора в Татрах, куди відкритий вільний доступ для самостійних екскурсій.

 

 

На гору піднімаються дві дороги – легша, зі словацької сторони, і важча – з польської.

 

 

Щоб туристам було легше підніматися, у важкодоступних місцях натягнуті захисні канати. До входження Польщі до Шенгенської зони у 2008 році у теплий сезон на горі працював туристичний прикордонний перехід. Тепер про це тут вже давно забули: можливістю перейти кордон саме на цій вершині, щоб потрапити в іншу країну, мабуть, ніхто так і не скористався. Адже для цього є зручні автостради і маса інших доріг, де також знято пограничний контроль.

 

На знімку: Володимир Яворівський, Назарій Стасишин, Ірина Михайлюк на г. Риси

Довідково:

Високі Татри – гірський масив, частина Західних Карпат. Розташований на кордоні Словаччини і Польщі. Простягається із заходу на схід між долиною річки Ваг на півдні та річкою Дунаєць на півночі. Найвища точка – гора Герлаховський Штит (2655 м) на території Словаччини, що є найвищою горою країни. Тут же розташовані й інші високі вершини: друга за висотою гора в Словаччині – Ломницький Штит (2632 м) та найвища точка Польщі  – гора Риси (2499 м).

Фото – ЗШР Червоного Хреста Львівщини ГОРС

За джерелом:

http://lviv-redcross.at.ua/blog/2017-09-01-11228

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *