Червоний Хрест навчає першій допомозі студентів ЛНМУ ім. Данила Галицького

 

На цьому тижні у Львівській ОО ТЧХУ почали навчатися по 12-годинній програмі Червоного Хреста надавати першу допомогу студенти ЛНМУ ім. Данила Галицького.

 

 

Тренер з першої допомоги Орест Юзьків, котрий має багаторічний досвід викладацької роботи у Червоному Хресті, ознайомив слухачів з типовими розділами навчальної програми: фіксація постраждалого у стабільному положенні, серцево-легенева реанімація, накладання пов’язок на отримані рани кінцівок, голови, грудної клітки.

 

 

Зайшла мова про виклик «швидкої допомоги» і види транспортування потерпілого до реанімобіля.

“Як за потерпілим зачиняться двері реанімобіля, функція парамедика на цьому закінчується, тому що він виконав все, що від нього вимагала ситуація”, – підсумував Орест Юськів чергову тему.

 

 

“А якщо цей парамедик лікар, і їде з потерпілим в реанімобілі до найближчої лікарні?” – Поцікавився у викладача Тарас Пацюрко, голова студентського профкому, керівник студентської групи слухачів.

 

 

“Для медика турботи тільки починаються, – відповів Орест Юзьків, – і перша заповідь лікаря-реаніматолога: забезпечити потерпілому безперебійність дихання. Для цього існують кисневі маски”.

 

 

Тренер Червоного Хреста показав студентам з чого складаються такі маски і як з ними працювати.

 

 

Крім того, слухачі, а серед них більшість старшокусники, отримали можливість попрактикуватися у накладанні на потерпілого кисневої маски, відчути усі нюанси і відповідальність  цієї  роботи.

 

 

…Швидко спливли години навчання. І хоч умовний дзвінок вже давно прозвучав, та студенти не поспішали розходитися.

 

 Фото – Ірини Апостолюк

Валентин Мойсеєнко,

голова Львівської  ОО ТЧХ України

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.