Червоний Хрест Львівщини у рамках програми з ПСП відвідав з підопічними ботанічний сад

7 квітня  Львівська ОО ТЧХУ провела у рамках програми з ПСП екскурсію у Ботанічний сад ЛНУ ім. І. Франка.

 

 

Адміністрація ботанічного саду запросила сьогодні всіх охочих відвідати їх володіння і взяти участь у Дні відкритих дверей «Провісники весни», щоб помилуватися квітами сакури, магнолії, інших дерев і кущів. Уляна Стельмах, координатор програми Червоного Хреста з ПСП прийняла це запрошення і прийшла сюди не тільки особисто, але і провела екскурсію для дітей з багатодітних родин.

 

 

Четвертокласниця Марійка Олійник, представниця з багатодітної родини, наприклад, з великим задоволенням дізналася від Уляни Михайлівни про особливості цвітіння богульника, його походження, лікувальні властивості у наборі запахів у комплексі ароматерапії.

 

 

Яких тут тільки квітів можна зустріти: від сон-трави до магнолії!

 

 

Найбільше полюбилися відвідувачам, і нашій групі юних екскурсантів, –  кущі богульника. Словник твердить, що в українській літературній мові ця рослина називається “болото”. Але вона така ніжна і гарна, що ми у цім репортажі відкинемо цю зневажливу назву, а скористаємося тією, яку вживають українці Зеленого Клину на Далекому Сході – “богульник”.

 

 

Кущі богульника просто вбирали у себе очі дітей і дорослих відвідувачів своїм пишним цвітом!

 

 

Та не всі дерева і кущі вже прокинулися. Весна ще тільки вступає у свої справжні права.

 

 

Допомагала на екскурсії голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Ірина Апостолюк, так як цей ботанічний сад розташований саме у її районі. Ірина Федорівна розповіла юним учасникам екскурсії не тільки про квіти і дерева ботанічного саду, але і про його історію, тому що буває тут кожної весни і завжди радіє пробудженню природи, її красі і величі.

 

 

Погода була дуже сприятлива, і хоч сонце не пестило відвідувачів своєю лагідністю, але все одно хотілося багатьом посидіти на лавочці і помріяти.

 

 

Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка є одним з найстаріших садів України та Східної Європи.

 

 

Він заснований у 1852 році, має тривалу історію та надзвичайно багату колекцію рослин.

 

 

Сьогодні ботанічний сад – навчальна, науково-дослідна та природоохоронна установа при Франковому університеті. На минулому тижні тут побувала міністр освіти п. Лілія Гриневич і запевнила, що буде докладати усіх сил, щоб допомагати університетським ботанічним садам всім, чим тільки зможе.

 

Ботанічний сад веде широку просвітницьку діяльність, яка спрямована на поширення ботанічних та екологічних знань серед населення. Дні відкритих дверей дуже добре вписалися у це починання. Щоб потрапити в оранжереї ботанічного саду, треба було вистояти у довжелезній черзі.

 

 

Весна ще не досягла свого апогею, тому наступні групи підопічних Червоного Хреста, а вони неодмінно будуть, також матимуть можливість помилуватися квітковим кипінням ботанічного саду, яке зараз тільки набирає обертів.

 

Фото – Ірини Дзіклевич та із сторінки у ФБ ботанічного саду

Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *