Червоний Хрест Львівщини – учасник реалізації проекту USAID «Challenge TB», що реалізується РАТН, спрямованому на допомогу хворим на МР ТБ

Сьогодні, 12 липня, у Легеневому центрі здоров’я у Львові відбулася нарада керівництва ЛОО ТЧХУ та КУ ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» з приводу втілення в життя Угоди про співпрацю, укладеної 1 червня п.р. і спрямованої на забезпечення умов для сприяння повному одужанню хворих на МР ТБ.

 

 

Червоний Хрест на нараді представляли: (на знімку – зліва направо)  Валентин Мойсеєнко, голова ЛОО ТЧХУ, Оксана Рафальська, патронажний менеджер, Ольга Журкіна, координатор проекту, провідний спеціаліст ЛОО ТЧХУ.

 

 

Делегацію медиків очолюкали Любомир Рак, головний лікар КУ ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» та Ярина Фургала, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи, у кабінеті котрої і відбулася нарада.

 

 

У нараді взяли участь Руслана Тупичак, Юрій Ковальський, Оксана Міщиха – керівники 3,5, 6 – ої дільниць Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичний центру.

 

 

Олег Наконечний, координатор проекту від фтизіатричної служби (на знімку – зліва) та Андрій Касій, координатор проекту в обласному віділенні Мережі ЛЖВ (на знімку – справа) проінформували присутніх про поточний стан справ у державі та області з лікуванням хворих на МР ТБ.

 

 

Сторони обмінялися інформацією про хід виконання угоди, обговорили «вузькі місця» і вирішили до 19 липня розробити проекти таких документів, як:

– карту послуг хворому;

– карту присутності;

– анкету пацієнта.

 

 

Ці документи, після обговорення і внесення поправок, набудуть юридичної сили після підписання відповідного наказу керівником Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Іриною Микичак.

 

 

Ярина Фургала проінформувала, що незабаром будуть вжиті заходи з налагодження реєстрації уже вилікуваних від туберкульозу пацієнтів на Львівщині. Поки що така реєстрація ніким не велася. На сайті ДОЗ ЛОДА відкрито з 1 липня спеціальну сторінку для реєстрації вилікуваних вже осіб, котрі, як свідчить статистика, у переважній більшості хочуть повністю одужати від туберкульозу.

 

 

За час дії угоди Червоний Хрест взяв під опіку 3 хворих на МР ТБ. Передбачається, що після підписання Наказу ДОЗ ЛОДА, Червоний Хрест візьме під опіку 20 осіб, котрим необхідна медико – соціальна допомога, і 20 осіб, котрим треба забезпечити психо – соціальну опіку.

 

 

Кадри для цієї місії у червонохрестівців уже підготовлені. Як ми уже повідомляли, у період з 7 до 9 червня п.р., працівники Львівської ОО ТЧХУ були учасником семінару, який проходив у готелі «Дністер» і розглядав актуальні  питання догляду за хворими на мультирезистентний туберкульоз, а також методику толерантного до них ставлення в оточуючому середовищі.

(Докладніше див.  http://lviv-redcross.at.ua/blog/2017-06-08-10693http://lviv-redcross.at.ua/blog/2017-06-09-10698 ).

 

Довідка МОЗ:

На лікування в рамках гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією за компонентом “туберкульоз”набрано наступну кількість пацієнтів із захворюванням на мультирезистентний туберкульоз:

Станом на 1 червня 2017 року набрано 14 380 пацієнтів та 5 639 хворих продовжують лікування
Дивись детальну інформацію

Станом на 1 травня 2017 року набрано 14 035 пацієнтів та 5 634 хворих продовжують лікування
Дивись детальну інформацію

Станом на 1 квітня 2017 року набрано 13 776 пацієнтів та 5 633 хворих продовжують лікування
Дивись детальну інформацію

Станом на 1 березня 2017 року набрано 13 392 пацієнти та 5 696 хворих продовжують лікування
Дивись детальну інформацію

Станом на 1 лютого 2017 року набрано 12 994 пацієнти та 5 630 хворих продовжують лікування
Дивись детальну інформацію

Станом на 1 січня 2017 року набрано 12 551 пацієнт та 5 535 хворих продовжують лікування.
Дивись детальну інформацію

 

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *