Червоний Хрест Львівщини продовжує навчати рятувальників надавати першу допомогу

 

У Чистий Четвер, 13 квітня група у складі 22 працівників ДПРЗ-1  ГУ ДСНС України  у Львівській області 30 – та  пожежно – рятувальна частина м. Львова продовжила навчання з першої допомоги.

Старший групи, підполковник служби цивільного захисту Ігор Романович Прокопик зібрав слухачів, зробив перекличку і представив їм нового викладача – Ірину Валько, тренера Червоного Хреста з першої допомоги.

Тема, яку довелося розглядати – це пошкодження дихальних шляхів, задуха, удушення і правила надання першої допомоги постраждалим при цих видах ураження.

З Львівської ОО ТЧХУ Ірина Миколаївна привезла манекен на повний ріст. Тож практикуватися було на чому.

Та слухачі все-таки вирішили  спробувати прийоми допомоги один на одному, поперемінно міняючись ролями то постраждалого, то рятівника.

І ось дійшли до крихітного манекена дитини. Що робити, як дитина щось проковтнула і воно застрягло в горлі?

Ніхто з присутніх не дав правильної відповіді. Тож довелося все показувати і розказувати.

Потім манекен дитини перейшов до слухачів. Вони ретельно практикувались у рятувальних операціях і викладач залишилася ними задоволена.

Слухачі задавали викладачеві чимало різних запитань. Особливо активним на занятті був рятувальник Дмитро Лобода.

Тренінг завершився демонстрацією прийомів допомоги постраждалим під час приступів епілепсії.

Серед слухачів побачила знайоме обличчя. Пригадала, що це випускник Львівського ліцею ім. Героїв Крут. Потім були роки навчання у Львівському університеті  безпеки життєдіяльності. Нині Андрій Трач уже впродовж року на службі у цій пожежно-рятувальній частині, підпорядкованій ДСНС у Львівській області.

Швидко злетіли ще три години напруженого навчання. Прощаючись із слухачами, тренер Ірина Валько запросила їх у МСЦ Львівської ОО ТЧХУ для урочистого вручення сертифікатів міжнародного зразка на право надавати потерпілим першу допомогу.

 

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.