Червоний Хрест долучився до місячника озеленення і очищення довкілля на Львівщині

За ініціативою Червоного Хреста Львівщини сьогодні, 12 квітня, відбулася толока з прибирання довкілля у місті Стебнику, що за 8 км від Дрогобича.

 

 

До 14 березня ці дві жінки, Ірина Павлів  (на знімку – зліва) та Уляна Стельмах (на знімку – справа), ще не знали одна одну.

У той день, 14 березня, у Львівській ОО ТЧХУ відбувся «круглий стіл» з нагоди приєднання Львівщини до програми Червоного Хреста з психосоціальної підтримки родин ВПО, дітей-сиріт, багатодітних сімей тощо, на який прибула зі Стебника дипломований еколог Ірина Павлів.

І ось коли Уляна Стельмах, – модератор «круглого столу», а заодно і координатор програми Червоного Хреста з ПСП у Львівській області, –  , попросила присутніх вказати в анкетах хто яким видом діяльності хоче займатися, мешканка м. Стебника Ірина Павлів скромно зазначила – екологічним.

…У роздумах минуло кілька днів, доки не дійшли до обопільної згоди: у Стебнику треба провести екологічну толоку. Від слів до діла приступили сьогодні, 12 квітня.

Для толоки потрібен був хоч якийсь елементарний реманент: лопати, граблі, поліетиленові мішки тощо. Все це Уляна Михайлівна закупила у Львові у супермаркеті «Епіцентр», витративши на покупки 500 грн. Ранковою електричкою всі ці інструменти були доставлені на місце призначення.

 

 

Доки йшли приготування у Львові, Ірина Павлів розклеїла по видних місцях у Стебнику оголошення про толоку. Одягнувши формені блузки з символікою Червоного Хреста, дівчата рушили з вокзалу у центр міста.

 

 

Тут і взялися до роботи. Згрібали торішнє листя, збирали поліетиленову упаковку, все сортували і збирали у мішки.

 

 

Поволі один за одним до них долучалися місцеві мешканці. Через годину у їх групі  вже було кілька осіб.

 

 

Під час перерви – сфотографувалися. Опитування засвідчило, що на знімку зліва направо на знімку є такі мешканці Стебника, як: п.Слава, пенсіонер, Артемович Наталія, перукар, Павлів Ірина, Тзов “Компанія” центр ЛТД, Щербань Галина управління праці Дрогобицької міської ради Стебницький відділ, Вініцкенє Надія, працює у санаторії «Батьківщина» і в ОСБб “Калиновий дім”.

 

 

Згодом жінки згадали, що біля них працював також один чоловік. Це був Сергій Іраклієнко.

 

 

І хоч бригада виявилася не такою вже і великою, але вона назбирала до 50 мішків різноманітного сміття на стадіоні і на центральній алеї у місті. Та головне навіть не це: вони подали приклад , щоб інші мешканці  міста також на хвильку полишили буденні справи і приділили належну увагу очищенню довкілля.

 

 

Толока буде продовжена 13 квітня. Якщо сьогодні прибирали у центрі міста, то завтра черга дійде до околиць. Станом на 2013 р. тут проживало понад 20 тисяч осіб. Скільки є зараз, покаже найближчий перепис населення.

 

 

Благодійна акція – вдалася на славу! Її організатори дякують усім, хто брав у ній участь, а також Данському Червоному Хресту, який є спонсором програми з ПСП, до якої на початку року долучилася і Львівська ОО ТЧХУ!

Фото – учасників толоки

Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *