Хмара пилу із Сахари накриє УкраїнуЧастинки пилу в повітрі загрожують здоров’ю людей, особливо хворим на астму та інші респіраторні хвороби.На Україну з боку Польщі насувається пилова хмара із Сахари.

Про це повідомив синоптик Валерій Латуха на своїй сторінці у Facebook.

“Щільна пилова хмара з Сахари накриває Україну. Цього разу вона насувається із заходу, з території Польщі”, – написав він.

Синоптик зазначив, що аерозолі (частки в повітрі – ред.) загрожують здоров’ю людей при вдиханні, особливо хворим на астму або інші респіраторні захворювання.

“Аерозолі також впливають на погоду і клімат, охолоджуючи або зігріваючи Землю, допомагаючи або запобігаючи утворенню хмар”, – розповів він.

За таких умов фахівці рекомендують людям, які належать до групи ризику (хронічні захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції, захворювання серцево-судинної системи), утриматися від перебування на вулиці, зачинити вікна. За необхідності вийти на вулицю, слід взяти з собою чисту воду і захист для дихальних шляхів.

Нагадаємо, в червні повідомлялося, що пилова хмара з Сахари накрила Європу. Вона поширилася на південно-східну частину Європи.
Також минулого місяця пилова буря була і в Україні.


Фото – EPA/UPG
За джерелом:
https://ua.korrespondent.net/ukraine/4377283-khmara-pylu-iz-sakhary-nakryie-ukrainu
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.