Фонд Максиміліан – Кольбе – Верк (Німеччина) – спонсор відпочинку колишніх в‘язнів фашистських концтаборів і гетто у Трускавці

 

В Україні у понеділок, 8 травня, відзначали День пам’яті і примирення. З 2014 року символом Дня примирення та Дня Перемоги в Україні став червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і громадянських збройних конфліктів.

Та є люди, які раніше відзначають цю дату. Зокрема, колишні в’язні фашистських концтаборів і гетто, які перенесли на власному досвіді жахіття Освенціму і Бухенвальду. Для них день свободи настав 11 квітня.

Для них у Львові Червоний Хрест більше, ніж два десятиліття тому, разом з колегами з Баденського Червоного Хреста (Німеччина) відкрили Медико – Соціальний Центр. Його діяльність підтримується ними до цих пір, хоча вже залишилось колишніх вязнів з 500 осіб, які були на обліку в МСЦ раніше, тільки 34. Всі вони – люди похилого віку, на долю яких випали тяжкі випробування, деяким прийшлось пройти фашистські концтабори, потім –  радянські.

Медико-соціальний центр піклується про цих людей до цього часу, знаходяться спонсори з Німеччини, такі як організація Максиміліан – Кольбе – Верк, яка дала згоду на фінансування оздоровчо – лікувального відпочинку в Трускавці для групи колишніх вязнів фашистських концтаборів і гетто.

 

 

З гордістю і радістю вдячні підопічні МСЦ ЛОО ТЧХУ тримають прапор Червоного Хреста в святковий день – 8 Травня. Цю поїздку вдалося організувати саме 8 травня – на День пам’яті і примирення. Цей день став справжнім святом для 12 осіб, – підопічних МСЦ ЛОО ТЧХУ. Вони виїхали у санаторії  “Кришталевий палац”, де  персонал радо зустрів  наших ветеранів.

Зовсім мало залишилось цих людей, таких як Петро Міщук – колишній в’язень концтабору «Бухенвальд»,  Онуфрій  Дудок – колишній в’язень концтаборів «Освенцім» та «Матхаузен».

Зінаїда Гриневич – 3-х річною дитиною перебувала в концтаборі «Освенцім», відірвана від мами, звільнена в 45році і привезена в дитячий будинок м.Львова, де і виховувалась довгі роки після війни, розшукувала свою сім”ю через Червоний Хрест. Але це вже інша історія.

Доречі, за багато років п. З. Гриневич та п. О. Дудок, завдячуючи Червоному Хресту , вперше відвідали меморіал – музей «Освенцім» і мали там зустріч і розмову з Президентом України Петром Порошенком та його дружиною Мариною Порошенко на  70 – річчя звільнення концтабору від фашистів.

(Докладніше див. – http://lviv-redcross.at.ua/blog/2015-02-02-5013 ).

Опікуватись цими людьми  будуть не тільки медики санаторію, а  також волонтери організації  Максиміліан – Кольбе – Верк п.Урсула Фокс та Ева Тонацька, а також я, директор МСЦ  ЛОО ТЧХУ. Сподіваємося, оздоровлення пройде успішно.

 

 Фото – автора

Ніна Добренька,

директор МСЦ Львівської ОО ТЧХ України

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.