У с. Малий Любінь, що на Львівщині, відбулося завершення посвяти каплички бл. свщмч. Омеляну Ковчу – Пароху МайданекаВасиль Гурмак, член Президії Личаківської РО м. Львова ТЧХУ, учасник завершення посвяти каплички бл. свщмч .Омеляну Ковчу у с. М.Любінь.11 липня 2021 року Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в храмі Пресвятої Трійці с. Малий Любінь та звершив чин освячення каплиці бл. свщмч. Омеляна Ковча.

Капличка бл. свщмч. Омеляну Ковчу у с. М. Любінь була готова ще 22 листопада 2020 р., та, на жаль, коронавірус не дозволив посвятити її скоріше.І ось нарешті послабнув карантин і відбулася Архієрейська Служба Божа, а потім посвята каплички Владикою Стрийським Тарасом Сеньківим і ще п’ятьма священиками.


Під час Літургії Архиєрей виголосив проповідь, розважаючи над текстом недільного Євангелія від Матея 6,22-33, в котрій наголосив, що всі священики мають брати приклад з бл. свщмч. Омеляна Ковча як бути відданим Богу і нації.
Автори каплички: скульптори Василь (батько) та Микола (син) Гурмаки. Архітектор мистецького ансамблю – Андрій Лисенко.Фінансову допомогу надали Ростислав Мацалюк з родини Ковчів, голова Братства бл. свщмч. Омеляна Ковча та громада с. Малий Любінь.
Біографічна довідкаОтець Омелян Ковч щиро вірив у Бога та ніс свою віру людям, сіяв зерна терпимості, толерантності та порозуміння у змучену багатолітньою окупацією українську землю. Будучи щирим християнином, греко-католиком, Омелян Ковч вмів долати конфесійні та релігійні поділи. Він був українцем, але вмів розуміти й любити інших.Ризикуючи власним життям, отець Омелян рятував українців та євреїв з нацистських катівень. Заради них він пожертвував собою. Останні трагічні сторінки його життя явили світові приклад виключної самопожертви заради ближнього.

Навіть у пеклі концтабору Майданек в’язень номер 2399 знаходив слова любові, християнського милосердя та надії для кожного: «Тут я бачу Бога, єдиного і однакового для всіх, незалежно від релігійних відмінностей, що існують між нами. Можливо, наші Церкви різні, але в усіх них царює той же великий Всемогутній Бог. Коли я відправляю Службу Божу, всі вони моляться. Моляться різними молитвами, але чи Бог не розуміє усіх мов?».

Омелян Ковч помер 25 березня 1944 року в газових камерах фашистського концтабору смерті «Майданек» у Польщі.

У 1999 р. Єврейська Рада України присвоїла отцю Омеляну Ковчу звання «Праведник України». 2001 року у Львові Омелян Ковч був беатифікований Папою Іоаном Павлом ІІ.

Восени 2008 р. Синод єпископів УГКЦ проголосив Блаженного Священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. Для цього, згідно з постановами того ж Синоду, 25 березня 2009 року було проведено прощу духовенства УГКЦ до Музею на місці колишнього концтабору в Майданеку (Люблін, Польща), до місця мученицької смерті священномученика Омеляна, щоб прийняти прах блаженного для виставлення його у катедральних соборах кожної єпархії та екзархату. Там було відкрито таблицю пам’яті Блаженного українського священика Омеляна Ковча.

24 квітня 2009 року в Києві на території будівництва Патріаршого центру УГКЦ відбулося урочисте проголошення бл. свщмч. Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. У святі взяли участь Архієпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій в Україні, усі єпископи УГКЦ з України, єпископи РКЦ в Україні, майже триста священиків з різних куточків України, члени дипломатичного корпусу, миряни.


Фото – учасників посвяти каплички
Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *