У світі відзначили Міжнародний день біорізноманіття

У 2000 році на честь прийняття Конвенції про біорізноманіття Генеральна асамблея ООН на 55-й сесії проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслана Гречаника, головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблем безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни.

Варто зазначити, що сьогодні в межах області функціонує 358 об’єктів та територій природно – заповідного фонду, площею 158,13 тис га, основним завданням яких є збереження природного середовища. На частку заповідного фонду припадає 7,2% території області.

Крім того, Руслан Гречаник повідомив, що департамент екології та природних ресурсів проводить роботи зі створення національного природного парку «Бойківщина» в межах Турківського району. «Територія парку, за попередніми даними, є осередком зростання понад 750 видів судинних рослин, з яких майже 50 рідкісні й підлягають охороні. Також поширено 174 види тварин, з яких 40 рідкісні і охороняються», – розповів він.

 

Довідково:

Інформація щодо Конвенції про біорізноманіття та Міжнародного дня біорізноманіття розміщена на сайті Конвенції. Червоний Хрест також учасник збереження флори і фауни. На Заході особливо велику увагу цьому питанню придідяють у Німецькому Червоному Хресті (молодівжне відділення) та в Австрійському Червоному Хресті.

В Україні поступово починають розуміти цю проблему також. Тож природничо – охоронними заходами зацікавилися волонтери Київської МО ТЧХУ, молодіжне крило Харківської ОО ТЧХУ, волонтери Запорізької ОО ТЧХУ, учасники Центру волонтеріату у м. Біла Церква, створеного міською радою та Червоним Хрестом міста.

У Львові цією проблемою поки що нехтували, але з 1 вересня у первинному осередку Червоного Хреста Львівського університету ветеринарної медицини і біотехнологій ім. С. Гжицького (голова – Г. Сус) обіцяють створити групу студентів – волонтерів, яка пропагуватиме у школах міста милосердне ставлення до “братів наших менших”.

 

Колаж – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=27747

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.