У перинатальному центрі м. Львова запрацювало нове відділення постінтенсивного догляду новонароджених


Вчора, 17 листопада, у Всесвітній день передчасно народженого малюка, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі запрацювало нове відділення постінтенсивного догляду новонароджених.Участь у відкритті взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький.

“Кілька місяців тому ми з вами відкривали реконструйовану другу чергу обласного перинатального центру – його гінекологічне відділення. Можу сказати, що від 2018 року, коли після 5 років перерви пологовий знову запрацював, коли відкрили його першу чергу, ми рухаємося доволі швидко. Кожного року у цих стінах з’являється не менше 5000 дітей. Трошки більше ніж 10% з них є недоношені. Саме тому в цій установі дуже потрібно мати своє відділення, де можна прихистити маленьких “поспішайок”. Такі маленькі діти, після реанімації, не повинні транспортувалися до іншої установи. Щоб якісно і швидко провести всі обстеження, щоб не травмувати навіть психологічно маму та дитину, щоб забезпечити якісний безнастанний догляд, відділення постінтенсивного догляду недоношених дітей потрібне саме тут. Торік тут створили тільки 4 ліжка для недоношених дітей. А разом із цим відділенням наш обласний перинатальний потроху виходить на повний цикл піклування про маляток – від вагітності – до виходжування недоношених малят, вигодовування грудьми та навіть навчання молодих батьків”, – зазначив очільник області.

Відділення постінтенсивного догляду новонароджених міститиме 16 комфортабельних палат, 10 з яких індивідуальні палати підвищеного комфорту. Тут буде дві палати постінтенсивного нагляду для 2 та 5 немовлят з інкубаторами-трансформерами, які створюють умови, наближені до внутрішньоутробних.


Крім того, у цих високоспеціалізованих палатах є: інфрачервоні обігрівачі для новонароджених – глибоко недоношені діти не в змозі підтримувати власну терморегуляцію, дихальні дитячі апарати та зволожувачі дихальної суміші, пульсоксиметри – для оцінки та підтримки дихальної системи малюків, лампи для фотометрії, неінвазивний вимірювач білірубіну для оцінки ступеня жовтяниці та попередження її токсичного впливу.Окремо розташовані релакс та фудзона для батьків, бебі-спа та кабінет масажу для немовлят. Зазначимо, для закупівлі обладнання з обласного бюджету виділили 14 млн грн.Довідково:У церемонії відкриття нового відділення у перинатальному центрі взяв участь член правління Львівської ОО ТЧХУ, голова депутатської фракції «Європейська солідарність», відомий хірург-онколог Олег Дуда (на знімку: крайній справа).Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news?id=63565


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *