У первинних осередках Личаківської РО м. Львова ТЧХУ: репортаж з обласного Центру служби крові

Львівський обласний Центр служби крові  – учасник відзначення Всесвітнього  дня  донора

 

Первинний осередок ТЧХ  у Львівському обласному Центрі служби крові зовсім невеликий. У ньому лише 20 членів, але робота, яку вони виконують, є однією з ключових у Червоному Хресті: саме тут звичайні громадяни стають донорами і, завдяки своєму милосердю, рятують життя прикованих недугою до постелі своїх співвітчизників.

Ігор Горбаль, голова осередку Товариства, це дуже добре розуміє. Тому він разом з головним лікарем ОЦСК Ярославом Дяківим завжди ретельно проводить своє річне планування.

Сьогодні після короткого зібрання з нагоди Всесвітнього свята донорів крові, де звучали слова привітання видатним донорам Львівщини, працівники центру приступили до своїх звичайних обов’язків.

Нині зголосилися здати безоплатно кров – 64 донори.

За їх  бажанням ця кров потрапить дітям з «Охматдиту» та малюкам, котрі лікуються від лейкемії  у Західно – українському спеціальному дитячому медичному центрі, що розташований по вул. Дністровській, 27.

Частина донорської крові буде передана у міську лікарню №5.

Волонтери і Ставропігійське  вище професійне училище м. Львова розробили і надрукували спеціальні художньо оформленні бланки для привітання малюкам, яким донори даруватимуть свою кров.

Кожен з донорів у ці записи вкладав свою душу, як це наприклад, зробила волонтер асоціації донорів Львівщини Наталія Микіцька.

Привітання Наталії лаконічне, але написане з теплотою, від душі. І звичайно, від імені Личаківської РО м. Львова ТЧХУ я також зробила привітальний запис з нагоди нинішнього свята.

Здачею крові сьогодні керував волонтер громадської організації  «Асоціація молодих донорів України» Іван Зарічанський.

Саме Івану випало  від імені Асоціації організувати солодкий стіл для сьогоднішніх донорів з нагоди свята. Допомагала організовувати солодкий стіл буфетниця Надія Пилішка, яка пропрацювала на цьому робочому місці 14 років.

Здали сьогодні кров студенти ІІІ курсу інституту банківської справи , майбутні бухгалтери Юрій Паламар та Захар Бала.

Прийшли поділитися своєю кров’ю з недужими курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності  друзі дитинства – Артем і Орест.

Орест прийшов у Службу крові вже втретє, а його друг Артем – тільки перший раз.

Нині була гаряча пора: обслужити понад шість десятків донорів – справа не з легких. Але колектив Служби крові справився з нею з честю.

Словом, молодь охоче йде у донори крові, тому що розуміє: у даний час в Україні без цього благодійного руху – ніяк не обійтися.

 

Фото – автора та Івана Зарічанського

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.