У музеї “Територія терору” експонуватимуть портрети колишніх в’язнів концтаборів

Відвідати виставку “Проти забуття” німецько-італійського митця Луїджі Тоскано можна на території колишнього Львівського гетто, що на проспекті Чорновола, 45.

Фотоінсталяцію буде відкрито для відвідувачів до 9 вересня. “Ця унікальна виставка – колекція історій людської долі. Її автор – фотограф Луїджі Тоскано зустрічався з постраждалими від націонал-соціалізму та колишніми в’язнями концтаборів у Німеччині, Україні, Росії, Ізраїлі та США. Так він створив 235 портретів людей із трагічною історією життя, – розповідає Анна Шиманська, завідувач музею “Територія терору”. – У нас експонується 50 із них”.

Довідково:

Людьми, що пройшли муки в цьому та інших фашистських концтаборах  та гетто під час Другої світової війни, у Львові опікується МСЦ Львівської ОО ТЧХУ, заснований і утримуваний на кошти Баденського Червоного Хреста з Німеччини. Час від часу ветерани збираються на засідання свого клубу у Червоному Хресті, зустрічаються з молоддю, виїздять на оздоровлення у Трускавець.

 

 

На одній з таких зустрічей видатний український поет Микола Петренко розповів, що у 1941 р. його взвод був знищений у бою під Черкасами, а тих хто вцілів, взяли у полон і відправили у Янівський табір у Львові, який був організований для радянських військовополонених  неподалік від Львівського гетто. З нього простелився шлях у концтабір Бухенвальд, а після визволення – у сталінський ГУЛАГ на Камчатці.

 

 

Доля ветеранів і очевидців тієї страшної війни – застерігає: у світі немає нічого ціннішого, ніж мир.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/news/2017/07/23/253630-muzeyi-terytoriya-teroru-eksponuvatymut-portrety-kolyshnih-vyazniv

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.