У МЗС обговорили роботу Червоного Хреста у Криму та на Донбасі

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова прийняла главу Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жіллетт.

Під час зустрічі мова йшла, зокрема, про надання допомоги населенню окупованих територій.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

“Еміне Джапарова висловила вдячність за підтримку гуманітарних зусиль України та підтвердила готовність української сторони і надалі надавати Комітету необхідного сприяння у допомозі постраждалому населенню на Донбасі. Окремо була відзначена важлива роль Комітету у забезпеченні дотримання Російською Федерацією як окупаційною владою норм міжнародного гуманітарного права в тимчасово окупованому Криму, де продовжуються системні порушення, зокрема обмеження свободи пересування громадян України”, – йдеться в повідомленні.

Йшлося також про питання, пов’язані із запланованим візитом в Україну президента Комітету Петера Маурера, доступом до осіб, утримуваних на тимчасово окупованих територіях, пошуку зниклих безвісти.

Гуманітарна операція на Донбасі є восьмою за обсягами операцією Комітету у світі. Впродовж 2014-2019 рр. на цілі гуманітарної допомоги в Україні Комітет витратив понад 260 млн доларів США. У 2020 р. з цією метою Комітет планує мобілізувати майже 73 млн доларів.

Фото: прес-служби МЗС України

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3071080-u-mzs-obgovorili-robotu-cervonogo-hresta-u-krimu-ta-na-donbasi.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *