У Львівській обласній організації НСЖУ – поповнення: В неї прийняли Ірину АпостолюкУ Львівській обласній організації Національної спілки журналістів України 6 липня відбулося поповнення: Ірину Апостолюк, голову Личаківської РО м. Львова ТЧХУ, прийняли в свої лави.

Вже якось так повелося , що у члени Національної спілки журналістів України вступають мало не з отриманням диплому про закінчення факультету журналістики. Так є сьогодні. Але у 1976 р., коли Ірина Апостолюк (дівоче – Дзіклевич) завершила навчання, такого правила не було.

Минули роки. Мінялися різні редакції. Від багатотиражки в Українському поліграфічному інституті ім. І.Федорова до Хабаровського крайового телебачення, а час вступу у Спілку все не наставав.

На це були різні причини. Об’єктивні і суб’єктивні. Прийшовши у 1990 р. в Червоний Хрест Личаківського району м. Львова, Ірина Федорівна не полишила свою професію.

Спочатку була газета «Милосердя і час». Не отримавши на неї фінансування, було створено редакцію радіо під такою самою назвою, яке пропрацювало 5 років на середніх хвилях 1476 кГц у щоденному режимі, – вранці і ввечері.

У наш час журналістів не дуже шанують. І не дуже дбають про те, щоб вони давали якісний продукт у ЗМІ. Всі засліплені надлишком інформації, який нині знецінює справжню фахову роботу журналістів.

Незважаючи на це, Ірина Федорівна створила разом з партнерами з Білої Церкви сайт Личаківської РО ТЧХУ у 2011 р., який працює донині. Паралельно з цим, у 2017 р. взяла на себе безкоштовне обслуговування сайту Львівської ОО ТЧХУ, який також працює у щоденному інформаційному режимі.

Тож сьогоднішній вступ у Львівську ОО НСЖУ був логічним і глибоко обдуманим кроком. Тим часом життєвий лічильник нарахував аж 70 літ з дня народження, однак Ірина Федорівна сповнена молодечої бадьорості, надій та енергії.

Вона прийшла у Спілку до однодумців, вважаючи, що кожен український журналіст з дипломом ЛНУ ім. І.Я.Франка – це носій світла і добра у ЗМІ. Об’єднавши сили, можливо, вдасться створити газету під умовною назвою «Милосердя і час», яка буде мати не лише паперове втілення, але й готуватиметься в онлайн варіанті.

Будучи ветераном Червоного Хреста, Ірина Федорівна принесла у Спілку захисні маски від коронавірусу і дезинфікуючі засоби від цієї недуги. А в бібліотеці обласної організації НСЖУ зайняв гідне місце журнал «Вісник Товариства Червоного Хреста України», інша друкована продукція ТЧХУ.

«І це тільки початок, – ділиться з нами своїми планами Ірина Федорівна, – сподіваюся, що разом з керівництвом Спілки укладемо з факультетом журналістики ЛНУ ім. І.Я.Франка тристоронню Угоду про створення друкованого органу Червоного Хреста та ЛОО НСЖУ, в якому студенти набуватимуть практичних навичок у написанні репортажів, нарисів, інтерв’ю тощо».

Існує крилатий вислів: Вчитися ніколи не пізно!
А ми додамо: Творчим людям, котрі володіють пером, ніколи не пізно вступати у Національну Спілку Журналістів України!
Разом – ми велика сила!

Фото – Василя Гурмака
Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *