У Львові Червоний Хрест відзначив Всесвітній день першої допомоги

Сьогодні  у Львові відбувся флеш-моб, який організували волонтери і працівники Червоного Хреста.

З нагоди цього Дня традиційно проводяться тренінги, семінари для медичних працівників, а також активізується просвітницька робота щодо навчання навичок надання першої допомоги серед населення, зокрема, у вищих навчальних закладах, школах, та навіть у дошкільних установах, де дітей навчають загальних правил безпеки.

 

 

Напередодні Всесвітнього дня надання першої допомоги, 6-8 вересня, на Львівщині відбувся відкритий міжнародний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги Львів-2017, в якому взяли участь 15 команд медиків з різних областей України, Польщі та Чехії. Успіх львівської команди, яка зайняла одне з призових місць, зумовлений високим рівнем професіоналізму, який панує у колективі. Одим з їх представників є лікар Орест Юзьків, тренер з першої допомоги Львівської ОО ТЧХУ.

 

 

На флеш-мобі Червоного Хреста, який відбувся сьогодні на площі Ринок перед старовинною будівлею міської Ратуші, Орест Юзьків грав «першу скрипку». Тому що він не тільки професіонал високого класу, але і володіє прекрасними педагогічними здібностями, які оцінили слухачі курсів з першої допомоги, отримуючи з його рук сертифікати Червоного Хреста міжнародного зразка на право надавати допомогу постраждалим в екстреній ситуації.

.

 

«Перша допомога, – пояснював учасникам флеш-мобу п. Орест, – це комплекс негайних заходів, які проводяться людині, що раптово захворіла або постраждала внаслідок нещасного випадку, на місці пригоди та під час її доставки у медичний заклад».

 

 

Люди йшли і йшли до п. Ореста за консультаціями. Хто за дитячим травматизмом, хто за доглядом за людьми похилого віку, а хто просто скаржився на погане самопочуття від негараздів на сонці, які спричинили на землі потужні магнітні бурі. «Перша допомога, – пояснював всім бажаючим, а також членам ЗШР Червоного Хреста ГОРС п. Орест, – передбачає швидке звільнення потерпілого від впливу ушкоджуючого фактора, надання долікарської допомоги, виклик бригади швидкої медичної допомоги або доставки потерпілого до медичного закладу».

 

 

 

Роль ведучої благодійної акції успішно виконала Уляна Стельмах, інструктор з першої допомоги Червоного Хреста, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ.

ї

 

Допомагав їй юний червонохрестівець Михайло Олійник, який запросив ведучу флеш-мобу сфотографуватися з ним біля живої «бронзової статуї» древньоримського  бога кохання Амура.

 

 

Будучи лише учнем другого класу Михайлик та його товариші уже чітко знають, що основне завдання при наданні першої  допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших заходів врятувати життя потерпілого, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

 

 

Організувала флеш-моб Ніна Добренька, директор МСЦ Львівської ОО ТЧХУ. «Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, – пояснила Ніна Іванівна учасникам акції, – виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу та за відсутності поряд з нами осіб зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти важлива кожна секунда».

 

 

Справді, вже давно відомо про існування так званої «золотої години» – того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю.

 

 

«Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини при виникненні раптових і серйозних ушкоджень можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години. – констатувала  інструктор Червоного Хреста з першої допомоги Надія Масюк, медична патронажна сестра Сихівської РО м. Львова ТЧХУ, – Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої  допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень».

 

 

Засвоєння прийомів надання першої долікарської допомоги хворим та постраждалим у надзвичайних ситуаціях є одним з найважливіших обов’язків кожної людини.

 

 

Завершився флеш-моб роздачею буклетів і листівок про правила і прийоми надання першої допомоги, а також про діяльність і місця перебування Служби розшуку ТЧХУ.

 

Фото – автора

Ірина Апостоолюк,    

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *