«Шевченкіана медика 2018» – репортаж з Палацу Потоцьких у Львові

У Львові в Палаці Потоцьких (Дзеркальний зал) 6 березня відбулося урочисте засідання з нагоди 204 років з дня народження Великого Кобзаря «Шевченкіана медика 2018».

 

Нині вже нікого не дивує, що у медичних університетах запроваджують вивчення предметів не тільки суто зі спеціальності, але і таких, що стосуються культури і мистецтва. Справді, як можна прописувати хворому, наприклад, заняття з арт-терапії, не потримавши хоч трохи мольберт і пензель у руках. А лікування музикою, яка створює настрій, лікує депресію, є складовою нашого повсякдення.

 

 

Тож у центрі урочистого засідання, присвяченого дню народження Великого Кобзаря,  недаремно вибрали дуже оригінальну і складну тему «Симбіоз науки і культури: від Шевченка до сьогодення».

 

 

Організатори урочистого засідання запросили її розкрити відомого в Україні культуролога, директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького  Тараса Возняка. І треба сказати, що він розкрив її блискуче, побудувавши свою лекцію на конкретних прикладах, у співставленні минулого з проблематикою наших днів. Всі бажаючі мали можливість тут же задати знаменитому лекторові запитання і отримати ґрунтовні відповіді.

 

 

В урочистому засіданні взяли участь: Андрій Голдун, – заступник директора Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Андрій Базилевич, – проректор з лікувально-профілактичної роботи ЛНМУ ім.Данила Галицького, президент СФУЛТ , Одег Дуда, голова Українського Лікарського Товариства у Львові, заступник головного лікаря з хірургічної роботи Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр, Ірина Чубучна голова клубу УЛТ ім. Юрія Липи.

 

 

В засіданні взяла також участь родина медиків, – ветеранів Червоного Хреста, – Леся Королюк і Вадим Півник, Ірина Апостолюк, – голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ, студенти, викладачі та аспіранти ЛНМУ ім. Данила Галицького, члени і кандидати у члени НТШ ім.Т. Г. Шевченка та інші.

 

 

Концертну програму прикрасили виступи Народного артиста України Богдана Базиликута та поетеси,  Лаурета премії імені Б.- І. Антонича Юлії Курташ-Карпа.

 

 

Молоді співаки продовжили концерт, виконавши ряд пісень на слова поезій Т.Г.Шевченка.

 

 

Вів концерт Заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач Кафедри філософії мистецтв факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І.Франка Олександр Козаренко.

 

 

Після того, як «упала завіса», і прийшов час прощатися, усі, мабуть, відчули збагачення своїх знань про симбіоз науки і мистецтва.

 

 

В усіх куточках дзеркального залу Палацу Потоцького, й у душах глядачів, без сумніву, ще бриніло відлуння щойно почутих і пережитих разом з виконавцями пісень, покладених на слова Великого Кобзаря.

 

 

І хоч будуть нові заходи до дня народження Тараса Григоровича, але ця «Шевченкіада медика 2018», – залишиться незабутньою.

Фото – Ірини Дзіклевич

Прес-служба Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *