У Львові вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів

Сьогодні у Львові до хреста на місці колишнього табору для військовополонених «Шталаг-328» поклали квіти.

Про це повідомила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак на своїй сторінці у Facebook.

«Міжнародний день визволення в’язнів нацистських таборів 11 квітня — це нагадування про історію великих страждань мільйонів людей. Адже за роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів осіб. Серед них були й українці, чиє життя обірвалось за колючим дротом пекельних «Шталагів».
Для утримання полонених у Львові в 1941 році німці виділили 30 гектарів землі в самому центрі міста, на Цитаделі. Усю територію табору, а також чотири вежі обнесли колючим дротом і щоденно привозили сюди нових ув’язнених.
За свідченнями очевидців полонених гнали колонами, або завозили на Цитадель вантажівками. З голоду люди з’їли всю траву на території табору, обгризли старі акації. Полонених у таборі було стільки, що спали навприсядки.
У 1941−44 роках тут загинуло понад 140 тисяч осіб різних національностей.
Війна породжує жорстокість і ненависть, а жертвами і заручниками зла стають невинні. Факти з історії є важливим уроком для майбутнього. Так важливо ніколи більше не повторювати страшних злочинів проти людства”.У церемонії покладання квітів взяв участь Олег Дуда, член правління Львівської ОО ТЧХУ, голова найбільшої депутатської фракції у Львівській обласній раді.


Фото – Ірини Гримак/Facebook
За джерелом:
https://wz.lviv.ua/news/433198-u-lvovi-vshanuvaly-pamiat-zhertv-natsystskykh-kontstaboriv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.