У Карпатах на вершині гори Піп Іван відкрили українсько – польську рятувальну станцію

Станція – це перший етап відбудови старої польської обсерваторії, згодом планується відновити метеорологічний центр.

На Івано – Франківщині на горі Піп Іван відкрито спільну українсько-польську гірську рятувальну станцію. Це частина проекту для відновлення діяльності астрономічно-метеорологічної обсерваторії на цій вершині, передає «Польське радіо».

 

 

Реконструкцію міжвоєнної обсерваторії, яка й дозволила відкрити рятувальну станцію, фінансує Польща у межах спеціальної грантової програми.

 

 

В урочистостях, що відбулися у вихідні, взяли участь представники державної влади України та Польщі, представники духовенства і, передусім, головні ініціатори відбудови обсерваторії – директор Інституту східних студій Варшавського університету Ян Маліцький та ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Ігор Цепенда.

 

 

Прес-служба Івано-Франківської обласної адміністрації повідомила, що нині завершена перша черга реконструкції.

 

 

«Наступний етап відбудови обсерваторії буде спрямований на відновлення метеорологічного центру. З цією метою продовжуються внутрішні роботи щодо створення та укріплення перекриттів між поверхами будівлі, ремонт дахових перекриттів. Також завершено проектно-кошторисну документацію для встановлення блискавкозахисту над всіма приміщеннями обсерваторії, що створить безпечні умови для інсталяції наукового обладнання», – повідомили в ОДА.

Зазначається, що у перспективі заплановано створення Міжнародного тренувального центру гірських рятувальників, який об’єднає не тільки українських і польських рятувальників, але й фахівців з інших країн Карпатського регіону.

 

Фото – прес-служби Посольства Польщі в Україні

За джерелом:

https://zaxid.net/u_karpatah__na_vershini_gori_pip_ivan_vidkrili_ukrayinskopolsku_ryatuvalnu_stantsiyu_n1436839

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *