У двох найпопулярніших серед львів’ян озерах епідеміологи виявили загрозу для життя

На Львівщині виявили у водоймах  збудників вкрай важкого і небезпечного для життя захворювання. Йдеться про озеро Молодіжне, що в Перемишлянах, та озеро Альбатрос, що в селі Воля- Гамулецька у Жовківському районі.

Ці місця, попереджають в обласному лабораторному центрі, небезпечні для відпочивальників, пише газета Експрес.  

“Людей, які відпочивають біля цих озер, купаються чи ловлять рибу, – каже Леся Мишковська, лікар – епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій центру, – просимо утриматись від їх відвідування”.

Як з’ясовується, у червні фахівці обласного лабораторного центру перевірили 15 озер рекреаційного призначення і в одному з них виявили лептоспіри. Це, власне, було озеро Молодіжне. А в липні зразки води відібрали для дослідження ще в п’яти озерах (у Молодіжному  повторно) і у двох виявили цю інфекцію – в тому ж таки озері Молодіжне та озері Альбатрос.

Нагадаємо, що йдеться про лептоспіроз – небезпечну хворобу, яка починається гостро, подібно до грипу, з високої температури (39 і вища), а один з основних симптомів – сильний біль у литкових м’язах.

“Джерелом цієї інфекції є гризуни – миші, щури, борсуки, ондатри, а також свинi, велика рогата худоба, собаки, лисицi, якi видiляють лептоспiр у довкiлля, – додає епідеміолог Леся Мишковська. – Якщо їхня інфікована лептоспірами сеча потрапляє у водойму, через слизову оболонку очей, рота, ушкоджену шкіру людина можна заразитися”.

“Тому одна з назв лептоспірозу – щуряча хвороба або водяна гарячка, – доповнює Iрина Кулiш, лiкар-епiдемiолог. – Як правило, через 7 – 14 днiв пiсля зараження”.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:
http://expres.ua/news/2017/07/26/254210-dvoh-naypopulyarnishyh-sered-lvivyan-ozerah-epidemiology-vyyavyly-zagrozu

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *