Учені створили першу в світі вакцину від недоумства

Учені зі США та Австралії розробили першу в світі вакцину, яка захищає від деменції (старечого недоумства, викликаного хворобою Альцгеймера), повідомляє Медпортал

Розробники стверджують, що введення вакцини допоможе запобігти розвитку захворювання і навіть вилікувати хворобу Альцгеймера на ранній стадії.

Це перша подібна розробка. Вакцина діє на тау-білки і скупчення бета-амілоїду в головному мозку пацієнтів з хворобою Альцгеймера, які, ймовірно, впливають на розвиток захворювання.

Після введення вакцини імунна система починає виробляти антитіла проти цих білків, що призводить до їх знищення.   Вакцину можна використовувати для профілактики деменції, вважає Микола Петровський із Університету Фліндерса.   Дослідники вважають, що ефективність вакцини пов’язана з тим, що вона діє і на бета-амілоїд, і на тау-білок.

Вакцину від деменції вже випробували на клітинних культурах і мишах. Передбачають, що тестування вакцини на людях почнеться протягом найближчих двох-трьох років. Гарантувати її успіху ще не можна, та розробники сподіваються, що засіб виявиться ефективним для подальшого використання у клінічній практиці.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:
http://expres.ua/news/2017/07/07/251155-ucheni-stvoryly-pershu-sviti-vakcynu-nedoumstva

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.