Участь волонтерів програми Червоного Хреста з ПСП у відзначенні Дня вишиванки у Львові

У третій четвер травня, який випав на 16 число, у Львові за участі ЛОО ТЧХУ відзначили Всесвітній День вишиванки.

У святі з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки взяли участь і червонохрестівці – двоє волонтерів і двоє штатних працівників, зокрема, Ігор Жилізний, студент Львівської політехніки, Уляна Стельмах. координатор програми Червоного Хреста з ПСП у Львівській області, Ірина Апостолюк, голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ, та я, Катерина Олійник, волонтер програми з ПСП у Львівській ОО ТЧХУ.

 

 

Ми, волонтери, роздавали інформаційно-пропагандистську літературу, яку нам видали заздалегідь в офісі ЛОО ТЧХУ, а штатні працівники були зайняті підготовкою репортажу з цієї події для сайтів Червоного Хреста Львівщини.

 

 

Наша участь почалася зі святкової ходи від  пам’ятника  М. Грушевському до пам’ятника Т. Шевченку. Йдучи у колоні, ми знайомилися з цікавими людьми, що йшли поруч з нами. Дитячий щебет наповнював все довкола нас. Це прямували учасники знаменитого дитячого танцювально – вокального ансамблю «Цьомочки» до сцени перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької. Там вони мали дати концерт.

 

Познайомилися ми з двома сестрами-близнючками, котрі прибули на свято з Німеччини. Це Оксана та Ірина Денис. В Німеччині вони самотужки  відкрили музей українського народного мистецтва. В гардеробі, похвалилися сестри, у них вдома одяг тільки синього і жовтого кольорів. До Львова також приїхали у сукнях і з наплічниками також у цих кольорах.

 

 

Чоловіки у цей день також одягли вишиті сорочки, як от Микола Станіщук з Прикарпаття. У нього сорочка вишита геометричним візерунком, як це і прийнято на Гуцульщині.

 

 

Зустріли ми по дорозі і відомих у Львові громадських діячів – п. Петра Франка і його дружину п. Марію. Вони прямували на презентацію нової книги, яка присвячена незабутнім сторінкам життєпису родини Франків.

 

 

Біля ратуші зустрілися з цілим святковим карнавалом. Для дітей туристична фірма «Капітолій» проводила екскурсію. Дізнавшись, що ми з Червоного Хреста, вони запросили нас до фотографії і пообіцяли, що даватимуть знижку, якщо ми приведемо до них свої групи.

 

 

Потім були зустрічі з мером Львова Андрієм Садовим та зі студентами з Львівської філії Української академії лідерів біля карти України, складеної із взірців вишивок різних регіонів, про що вже повідомлялося. За цей час я з дітьми встигла побувати біля оперного театру. Там йшов концерт. Було гамірно і тісно, а ми з дітьми пригадали собі, як тут було весело ще два тижні тому у Великодні свята, де зробили біля величезної писанки знімок на добру згадку.

 

 

У межах Дня вишиванки у Львові відбувся шаховий турнір для дітей, різноманітні майстер-класи та творчі конкурси, міні-турнір з бойового гопака, благодійний козацький куліш, частування велетенським пляцком – вишиванкою, а також гала-концерт за участі зіркових гостей.

Фото – автора

Катерина Олійник,

волонтер програми Червоного Хреста з ПСП у ЛОО ТЧХУ

.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *