Уряд схвалив проект Закону України „Про соціальну роботу” у новій редакціїСьогодні, 10 грудня, на засіданні Уряду схвалено проект Закону України „Про соціальну роботу” у новій редакції.

Метою прийняття законопроекту є забезпечення проведення у територіальних громадах системної та ефективної соціальної роботи з особами (сім’ями, які належать до вразливих груп населення) та перебувають у складних життєвих обставинах.

Ця робота буде спрямована також на попередження потрапляння у складні життєві обставини, подолання або мінімізацію їх наслідків.

В умовах децентралізації особливої актуальності набуло питання здійснення соціальної роботи в територіальних громадах, адже кількість осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги щорічно збільшується.

Особливо гостро постають питання, хто має безпосередньо здійснювати соціальну роботу, як мають взаємодіяти учасники системи соціальної роботи в нових умовах, як має бути розмежовано повноваження у сфері соціальної роботи, яким чином стимулювати громади до забезпечення соціальної роботи та надання соціальних послуг.

Також потребують унормування питання методів і технологій практичної соціальної роботи, які можуть застосовуватись у громаді, уточнення змісту і напрямів соціальної роботи.

Новою редакцією закону передбачається:
• уточнити перелік суб’єктів соціальної роботи;
• розмежувати повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері соціальної роботи;
• визначити основні рівні, напрямки, методи і технології практичної соціальної роботи;
• посилити відповідальність за проведення соціальної роботи.


Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news?id=64188


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *