Трійця у 2021 році: дата, традиції та прикмети, що не можна робити у святоЗелені свята або П’ятидесятниця – такі назви ще має цей святковий День. Трійця – дуже шановане християнське свято. Воно прославляє Святу Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого.


Трійця не має постійної дати, адже прив’язана до дня Великодня. Традиційно воно відзначається на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Звідси й інша назва цього свята – П’ятидесятниця.
Враховуючи написане вище, можна визначити, що Святу Трійцю християни східного обряду цьогоріч святкуватимуть 20 червня.

В Україні Трійця є державним святом та офіційним вихідним днем. Оскільки воно завжди припадає на неділю, то наступний за нею понеділок також буде вихідним. Отже, завдяки цьому українці отримають тривалий вікенд – 19, 20 і 21 червня.


Як прийнято святкувати Трійцю


Трійцю у народі ще називають Зеленими святами, бо це – початок літа, що символізує розквіт природи й нового життя. Тому церкви та оселі людей прикрашаються до свята різноманітною зеленню – травою, гілками беріз, квітами.
Віряни йдуть до церкви на одну з найбільш урочистих служб у році. Потім відзначають свято у колі близьких, а також ходять один до одного в гості.
Цього дня всі думки мають бути добрими. Вітається благодійність, що йде від чистого серця.
Зелені свята здавна вважалися гарним часом для сватання та заручин: мовляв, шлюб буде довгим і міцним.Що не можна робити на Трійцю

У День Святої Трійці не варто виконувати будь-яку роботу по дому. Не вітається також і робота в полі або на городі.
У великі церковні свята загалом не можна сваритися, лаятися, думати про погане.
Наші предки вірили, що цього дня активізується різна нечисть, особливо підводна і лісова. Тому не можна купатися у водоймах, щоб не залоскотали на смерть русалки.
Також церква не схвалює відвідування кладовищ у це свято. Поминати покійних на цвинтарі краще напередодні – у Троїцьку батьківську суботу.Прикмети та повір’я на Трійцю

Дощ на Трійцю вважається хорошою прикметою – буде рясний урожай хлібів і грибів. Також він провіщає тепле літо.
Потрапити під дощ – слід очікувати добра і здійснення мрій.
Побачена цього дня веселка обіцяє здоров’я та багатство у майбутньому році.
Якщо вмитися ранковою росою, то можна надовго зберегти свіжість і красу.

Фото – УНІАН
За джерелом:
https://www.unian.ua/lite/holidays/triycya-u-2021-roci-data-tradiciji-ta-prikmeti-shcho-ne-mozhna-robiti-u-svyato-11440720.html


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.