Сьогодні, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей, що припадає на перший день літа, є одним з найдавніших міжнародних свят, його відзначають у всьому світі з 1950 року.

Про це повідомляє національна інформаційна агенція УНН.

Рішення про його запровадження було ухвалене Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.

ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своїй діяльності.

Міжнародний день захисту дітей – це нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.

У 1959 році ООН ухвалила Декларацію прав дитини, до якої увійшли статті, що закликають батьків, державні органи, місцеву владу і уряди, неурядові організації визнати викладені в них права і свободи дітей і прагнути до їх дотримання.

Декларація мала лише рекомендаційний характер, без обов’язкової сили. Першим і основним міжнародно-правовим документом, в якому права дитини розглядалися на рівні міжнародного права, стала Конвенція про права дитини, ухвалила ООН 20 листопада 1989 року.

Нагадаємо, за даними ЮНІСЕФ, через пандемію COVID-19 кількість бідних дітей в світі зросте на 15%.

Цікаві факти

В європейських країнах середній вік батьків становить 29 років, в Індії – 19 років, в Україні здебільшого молодими мамами стають у 22, а татусями у 27 років.

Найбільше дітей у світі у султана Ісмаїла з Марокко. У нього 340 дочок і 548 синів.

Прикметно, що новонароджена дитина може розрізняти червоний і зелений колір, а ось синього вона не бачить.

Згідно зі статистикою, діти 3-4 років щодня ставлять 900 запитань і вимовляють понад 12 000 слів.

11-річний житель Єгипту Махмуд Ваіль визнаний одним із найбільших розумників світу серед дітей. У нього феноменальний інтелект, дитина здатна ділити і множити дев’ятизначні числа зі швидкістю комп’ютера.

Найпопулярніший день тижня для народження дітей – це вівторок. А от у вихідні малюків народжується мало.

У багатьох великих містах світу існують закриті клуби для дітей-індиго. Закриті не тому, що хочуть ізолювати малюків від світу, бо серед однолітків вони як білі ворони. Є діти, які в 5 років уже розмовляють чотирма іноземними мовами або пишуть поеми.

Японці старанно уникають у спілкуванні з дітьми слів «погано», «поганий», «нехороший». Якщо малюк капризує, кажуть не «ти погана дитина», а «хороші діти так не поводяться».

У Румунії працює єдиний у світі дитсадок для охоронців. VIP-малюки ходять до садочка разом зі своїми охоронцями. Кремезні чоловіки сидять у спеціальній прибудові і не зводять очей зі своїх підопічних.

Фото – з відкритих джерел

За джерелами:

https://www.unn.com.ua/uk/news/1872382-sogodni-vidznachayetsya-den-zakhistu-ditey-2

https://rudana.com.ua/news/sogodni-v-ukrayini-ta-sviti-den-zahystu-ditey-cikavi-fakty-pro-ditlahiv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *