Сьогодні у Львові МКЧХ відкрив виставку «Невідомість. Сім’ї зниклих безвісти по обидва боки конфлікту»

Нині, 7 листопада, у Львові відкрилася виставка МКЧХ «Невідомість. Сім’ї зниклих безвісти по обидва боки конфлікту». Її відкрив голова Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліман.

 

 

У церемонії відкриття взяли учать: перший заступник генерального директора НК ТЧХУ Владислав Шелоков, голова Львівської ОО ТЧХУ Валентин Мойсеєнко, заступник голови Львівської міської ради Андрій Мостовий, радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО, член президії ЛОО ТЧХУ Оксана Яковець, працвники Служби розшуку ТЧХУ і МКЧХ, представники 20 родин, у котрих є родичі, що зникли безвісти на сході України та ін.

 

 

Промовець, заступник голови Львівської міської ради Андрій Мостовий, сказав, що пройшло вже понад три роки з того моменту, як розпочався збройний конфлікт на сході України, але для родин понад 1500 осіб, що вважаються зниклими безвісти, кожен день – це вічність. Щоб привернути увагу громадськості сьогодні Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відкриває у Львові пересувну виставку «Невідомість. Сім’ї зниклих безвісти по обидва боки конфлікту» та присвячена зниклим безвісти та їхнім родинам по обидва боки від лінії розмежування на сході України. Львів’яни вдячні організаторам за те, що вони присвятили свій час і працю для порушення такої наболілої для всіх теми.

 

 

Сотні родин досі нічого не знають про долю своїх близьких, що зникли на сході. Невідомість – це тяжке випробування, яке означає життя між надією та відчаєм. Зникнення рідної людини часто призводить до емоційної та соціальної ізоляції, а також до економічних і юридичних труднощів, і хоча їхні страждання іноді лишаються непоміченими, сім’ї зниклих безвісти – це також жертви збройного конфлікту.

 

 

“МКЧХ працює над тим, щоб налагодити співпрацю між всіма сторонами, що залучені до пошуків зниклих безвісти – від органів влади до установ із судово-медичної експертизи. Ми пропонуємо свої послуги всім, хто шукає контакту або новини про своїх родичів, які зникли безвісти, або з якими їх розділили, – пояснив Алан Ешліман, глава Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні. – Разом із місцевими відділеннями Червоного Хреста співробітники МКЧХ активно надають допомогу сім’ям, які розшукують зниклих родичів. Люди мають право знати, що сталося з їхніми близькими.”

 

 

Для всебічного та скоординованого задоволення потреб таких сімей необхідна відповідна нормативно-правова база. У зв’язку з цим МКЧХ вітає намір української влади розробити проект закону про осіб, зниклих безвісти, і сподівається на його швидке прийняття.

 

 

Виставка «Невідомість» – це нагадування про те, що родини зниклих безвісти мають бути визнані потерпілими від збройного конфлікту і їхні потреби мають братися до уваги. На сьогоднішній день МКЧХ зареєстрував понад 680 випадків зникнення та допомагає родинам у пошуку.

 

 

Автор виставки – фотограф Брендан Хоффман, який з перших днів конфлікту в Україні висвітлював його для The New York Times, Newsweek, Getty Images та ін. Виставка у Львові триватиме до 25 грудня 2017 року на площі Стефана Яворського.

 

 

Ваш родич зник через конфлікт в Україні? Телефонуйте за номером: 0800-300-155.

Дзвінки безкоштовні.

За більш детальною інформацією звертайтеся, будь ласка:

 

 

Міладін Богетіч (на знімку)

Офіс МКЧХ у Києві: +380 95 262 8118

Наш вебсайт: www.icrc.org/ua 

Твітер: https://twitter.com/lCRC uа

або Фейсбук: https://www.facebook.com/ICRCUA/

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *