Сьогодні Товариство Червоного Хреста України відзначає 103 річницю свого заснування“Товариство Червоного Хреста України кожного дня турбується про те, щоб полегшити постраждалим їхнє горе, захистити життя, здоров’я та гідність людини”, – Уляна Стельмах, голова Львівської ОО ТЧХУ .
Перший з’їзд Товариства Червоного Хреста України відбувся 18 квітня 1918 року. З цього дня розпочалася його активна діяльність як самостійного Національного Товариства. У різні історичні періоди – як у мирний час, так і при збройних конфліктах та надзвичайних ситуаціях – Червоний Хрест є надійним помічником держави в її гуманітарній діяльності.
Боротьба з голодом та епідеміями, створення шпиталів, патронажної служби, пунктів харчування для малозабезпечених, допомога пораненим у роки збройних конфліктів, організація донорського безоплатного руху, перші гуманітарні осередки для людей з інвалідністю, допомога постраждалим від Чорнобильської катастрофи, визнання державою заслуг Товариства, створення Служби розшуку – стали основними етапами становлення Товариства Червоного Хреста України за понад його сторічну історію.

Вже другий рік Товариство Червоного Хреста України святкує День народження у складний час. Пандемія коронавірусної інфекції мобілізувала також всі ресурси і Львівської обласної організації ТЧХУ.
Міські та районні організації Товариства передають медичним установам, рятувальникам, поліції, соціальним службам тощо засоби індивідуального захисту: маски, респіратори, медичні набори, захисні халати, рукавички тощо. В активній співпраці з місцевими органами влади, благодійниками і партнерами червонохрестівці надають лікарням обладнання, розчини для дезінфекції, засоби індивідуального захисту, продукти і напої.
У час наближення Великодня волонтери ЛОО ТЧХУ турбуються, щоб самотні літні люди, громадяни з інвалідністю не засмучувалися від неможливості купити чи приготувати святкову випічку, і пригощають їх смаколиками в різних куточках країни. Щоб зменшити ризик інфікування, волонтери та співробітники Червоного Хреста України по всій території області організували торік доставку продуктів людям у потребі разом із захисними масками та інформаційними пам’ятками про те, як уникнути зараження коронавірусом.
Волонтери Загону швидкого реагування Червоного Хреста «ГОРС» надають допомогу туристам в Карпатах з дотриманням карантинних вимог, які були запроваджені на Львівщині і діятимуть до 4 травня . Вони налагодили співпрацю з Державною службою з надзвичайних ситуацій України та іншими організаціями, щоб спільними силами запобігати поширенню коронавірусної інфекції в області.

Львівською ОО ТЧХУ підписані меморандуми про співпрацю і взаємодопомогу з Департаментом охорони здоров’я ЛОДА, Українським Лікарським Товариством у Львові та іншими організаціями з метою поліпшення надання послуг вразливим верствам населення.Активно проводиться навчання молоді. Школа соціальних ініціатив (ШСІ) онлайн – це нова методика навчання наших волонтерів. Впровадити її швидко та якісно Товариство Червоного Хреста України змогло за допомогою проєкту «Молодіжні лідери України» у рамках ініціативи «Волонтерство – це твій ПЛЮС».
Волонтери Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України 27-29 листопада минулого року на платформі Zoom розробили проєкти з актуальними темами для суспільства, які реалізують впродовж двох місяців. Після 2-денного навчання командоутворенню, лідерству та Sprint’у кожна група учасників розробила та вдосконалила 2 соціальні проєкти, які вже готові до реалізації. Запрошеними тренерами ШСІ були Вікторія Фарафонова та Софіко Харчилава, фасилітатори – Олена Мельник і Дмитро Новокрестов. Бажаємо хлопцям та дівчатам удачі та наснаги в реалізації їх проєктів!Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста вітає усіх волонтерів та працівників Червоного Хреста, усі районні організації , прихильників та друзів нашої діяльності! Дякуємо вам усім за підтримку!


Довідково:


Долучитися до волонтерства у Червоному Хресті України можна за посиланням – https://redcross.org.ua/volunteer/
Підтримати діяльність Червоного Хреста можна пожертвами за посиланням – https://redcross.org.ua/donate/


Фото – ЛОО ТЧХУ та з архівів НК ТЧХУ
Прес-служба Львівської ОО ТЧХУЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *