Сьогодні світове співтовариство відзначає День Організації Об’єднаних Націй

24 жовтня світове співтовариство відзначає День Організації Об’єднаних Націй.

Саме цього дня набрав чинності Статут ООН, підписаний 26 червня 1945 року в м. Сан-Франциско.

Організація Об’єднаних Націй офіційно з’явилася на світ з моменту ратифікації цього засадничого документа більшістю його учасників, зокрема й п’ятьма постійними членами Ради Безпеки.

Як відомо, ООН – універсальна міжнародна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення міжнародних безпеки і миру; вона організовує співпрацю і підтримує розвиток приязних відносин між державами. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН.

Серед 51 держави-засновниці ООН була й Україна. День ООН відзначається з 1948 року. В 1971 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято.

Довідково:

Завдяки зусиллям ООН, мешканцям Донеччини направлені сотні тон гуманітарної допомоги. Це – медикаменти, продукти харчування, гігієнічні набори тощо. Крім того, у цій міжнародній організації готують документи щодо миротворців ООН для Донеччини. Адже мир і стабільність у світі – основне завдання ООН.

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2329778-24-zovtna-pamatni-dati.html

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.