Сьогодні світова спільнота відзначає Міжнародний день сільських жінок

Сьогодні світова спільнота відзначає Міжнародний день сільських жінок тому,  що чверть всього населення Землі становлять саме жінки, що проживають у селах.

Уперше Міжнародний день сільських жінок відзначався 15 жовтня 2008 року. В резолюції Генеральної Асамблеї від 18 грудня 2007 року, яка офіційно проголосила цей день, визнається «надзвичайно важлива роль сільських жінок, зокрема й жінок, представниць корінних народів, та їхнього внеску в розвиток сільського господарства і сільських районів, підвищення продовольчої безпеки і викоріненню злиднів у сільських районах».

На сьогодні понад чверть всього населення планети становлять сільські жінки. Основним джерелом їхнього існування є природні ресурси та сільське господарство.

В країнах що розвиваються, сільські жінки становлять приблизно 43% сільськогосподарської робочої сили, і на них покладена основна відповідальність за забезпечення продовольчої безпеки, так як вони виробляють і переробляють більшу частину продовольства.

З урахуванням того, що 76 відсотків найбідніших мешканців планети живуть у сільській місцевості, забезпечення доступу сільських жінок до виробничих сільськогосподарських ресурсів сприяє скороченню масштабів голоду і злиднів у світі, і надає вирішального значення ролі сільських жінок в успішній реалізації нового питання денного в царині сталого розвитку до 2030 року.

ООН зазначає, що сільські жінки можуть стати потужним каталізатором глобального прогресу за умови подолання певних перешкод і проблем, адже багато з них не мають доступу до землі, ринків, фінансових засобів, системи соціального забезпечення і послуг.

Чимало з них зіштовхуються з серйозними загрозами у сфері безпеки, зазнають відвертої дискримінації.

Прикметно, що така ситуація характерна не лише для країн Азії та Африки. Кожна третя українська жінка – це мешканка села. І якщо в Європі у фермерських господарствах працюють близько 3 млн жінок, що складає 35% всіх зайнятих у цій сфері, то в Україні цей показник на рівні 26%.

В Україні кожна п’ята сільська жінка не має можливості виконувати роботу, що відповідає її досвіду, знанням, кваліфікації. Однією з основних проблем жінок у сільській місцевості є недоступність медичних послуг (30%). При цьому 29% жінок зазначають, що взагалі не можуть отримати медичну допомогу у випадку хвороби. 26% селянок прагнуть підвищити свій освітній рівень, але половина з них не мають на це коштів.

Лише половина українок до 40 років, що проживають у сільській місцевості, вміють користуватися ПК.

Довідково:

В Україні сільські жінки беруть активну участь у діяльності Червоного Хреста. Вони щороку є неодмінними учасниками, разом зі своїми дітьми, різних благодійних акцій, починаючи з програм “5 картоплин” та “Чобіток”, і закінчуючи Днем св. Миколая й Різдвом.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2324224-15-zovtna-pamatni-dati.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *