Сьогодні – Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця


Нині, 8 травня, у світі відзначають Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.


День Червоного Хреста і Червоного Півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився саме цього дня в 1828 році.
У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв.
У 1863 р. була скликана конференція, що поклала початок міжнародному рухові Червоного Хреста. Спочатку це був “Міжнародний комітет допомоги пораненим”, який у 1876 р. був перейменований у “Міжнародний Комітет Червоного Хреста”.
Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 р. на 13-й міжнародній конференції в Гаазі, де був прийнятий статут організації, який змінювався згодом у 1952 і 1965 роках.
На 25-й міжнародній конференції Червоного Хреста, що відбулася в жовтні 1986 р., було затверджено нову назву організації – Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Завдання МКЧХ – надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих. Основні принципи діяльності руху – гуманність, неупередженість, добровільність, незалежність, нейтральність, єдність, універсальність.
Ці принципи гуманізму засвідчили свою дієвість до наших днів. З ними Червоний Хрест пройшов дві світових війни, надавав і надає допомогу в усіх гарячих точках планети, допомагає цивільному населенню на сході України по обидва боки лінії розмежування.
Знаково, шо на початку незалежності України, завдяки зусиллям керівництва ТЧХУ, були прийняті закони держави про Товариство, а також про його символіку.
В 2014 р., коли розпочалися події на сході України, Червоний Хрест створює повсюдно загони швидкого реагування. Один з них засновано й у Львові. У час пандемії його учасники розвозили своїм автотранспортом по домівках підопічних Червоного Хреста продуктові набори.

Активно працює служба розшуку. Нині у неї розширилося коло пошуку: крім поховань жертв Другої світової війни, треба знайти зниклих безвісти на сході України, ідентифікувати могили невідомих бійців, відшукати родичів загиблих тощо.
Львівська обласна організація ТЧХУ – серед грона обласних організацій Червоного Хреста України займає гідне місце і з упевненістю дивиться у завтрашній день.

Тож вітаю усіх зі святом!
Дякую добротворцям за підтримку Червоного Хреста на всіх етапах його діяльності!


Фото – Ірини Апостолюк та з відкритих джерел в Інтернеті
Уляна Стельмах,
голова Львівської ОО ТЧХУ
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *