Сьогодні – Міжнародний день миротворців ООН

Сьогодні, 29 травня, відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй.

В Україні цей день був впроваджений Указом Президента «Про Міжнародний день миротворців» від 30 квітня 2003 року.

Українські миротворці входять до міжнародних місій з 1992 року. За цей час в них взяло участь близько 45 тис. українських військовослужбовців, з яких 55 загинуло. Наразі ЗС України беруть участь в 8 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 6 країнах світу та районі Аб’єй.

Варто нагадати, що крім цього Дня, 15 липня в Україні відзначається «День українських миротворців».

Президент України Володимир Зеленський привітав із Міжнародним днем миротворців Організації Об’єднаних Націй, повідомляється на сайті глави держави.

“Сьогодні ми віддаємо шану самовідданості й самопожертві військовослужбовців і цивільного персоналу, які несуть нелегку службу по всьому світу, виконуючи благородну місію із підтримання міжнародного миру та безпеки”, – зазначив Президент.

Він додав, що високий професіоналізм українських миротворців, достойне виконання ними завдань у неспокійних куточках нашої планети гідно оцінені всіма державами-членами ООН.

“Мирні мешканці на різних континентах знають та пам’ятають про доблесть, миролюбність і гуманізм українських воїнів-миру, їх готовність завжди прийти на допомогу та зробити усе можливе для полегшення страждань цивільного населення і примирення ворогуючих сторін”, – уточнив глава держави.

За його словами, Україна й надалі посилюватиме свій внесок у міжнародний мир та безпеку.

Президент висловив переконання, що українські миротворці й надалі віддано служитимуть ідеалам гуманізму, мирного існування та захисту життя людей.

Міністр оборони України Андрій Таран привітав з професійним святом українських воїнів-миротворців та подякував їм за мужність, самовідданість, їх внесок у підтримання стабільності в різних регіонах планети.

«Особовий склад національних контингентів і персоналу Збройних Сил України у складі міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки сприяє забезпеченню міжнародної стабільності та безпеки, створює сприятливі умови для формування позитивного іміджу нашої держави у світі. Висловлюю вдячність за службу всім, хто під прапором ООН чесно виконував і продовжує виконувати благородну місію воїнів-миротворців, захищає мир та спокій в «гарячих точках» світу», – йдеться в привітанні.

В Україні Міжнародний день миротворців ООН офіційно відзначається з 2003 року.

Фото – Укрінформ

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3035308-zelenskij-privitav-ukrainskih-mirotvorciv-z-profesijnim-svatom.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *