Сьогодні – Католицьке Різдво 2021 року
Різдво Христове – найважливіше свято в християнстві. Нині віруючі оспівують народження Сина Божого, – Ісуса Христа.


Сьогодні більша частина християн світу відзначає найважливіше і найулюбленіше свято – Різдво Христове. Цей день присвячений одному з найважливіших біблійних подій – народженню Ісуса Христа, який стане Спасителем людства і помре за людські гріхи.

Католицьке Різдво 25 грудня відзначають всі католики, більшість протестантів і деякі православні віруючі. Також католицьке Різдво відзначають в деяких не християнських країнах, наприклад, в Японії. В Україні свято оголошене вихідним днем, який переноситься на понеділок 27 грудня.

Католицьке Різдво – історія і традиції

Напередодні Різдва 24 грудня на стіл прийнято ставити 12 пісних страв. Сім’я сідає за стіл з появою першої зірки. Перед трапезою віруючі обов’язково моляться. У день Різдва можна подавати будь-які страви, адже Різдвяний піст вже закінчується до цього дня.

У всіх християнських країнах крім пострадянських наряджати ялинку і дарувати подарунки від імені Санта Клауса прийнято саме на Різдво, а не на Новий рік. У Радянському Союзі цю західну традицію приурочили до Різдва за часів боротьби з релігією.

Чому дати католицького і православного Різдва не збігаються

Насправді всі християни відзначають Різдво Христове 25 грудня. Однак православна церква все ще живе за старим григоріанським календарем, який відрізняється від сучасного юліанського на 14 днів, і відзначає свята за старим стилем. Саме тому православні відзначають Різдво на 14 днів пізніше католиків – 7 січня.

Різдво Христове люди зустрічайте,
Безмежний час духовних насолод,
Добро і віра труднощі здолають,
Нехай в житті не буде перешкод.
Так хочу, щоб усі щасливо жили,
Нехай минають в радості роки,
Добробут в кожній матимуть оселі,
Тепло хай принесуть оці рядки.


Зі святом!
Католицьке Різдво приносить в наші будинки світло, покаяння і чудеса. Бажаємо умиротворення, безтурботності, доброзичливості і благодаті!
Нехай серце буде відкрите для любові, душа спокійна, а тіло завжди здоровим!


Фото – ілюстративні
За джерелом:
https://www.unian.ua/lite/holidays/z-katolickim-rizdvom-2021-krasivi-virshi-proza-i-kartinki-11651629.htmlЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.