Сьогодні з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день довкілля

В цьому році цей День присвячений збереженню біорізноманіття, тому що високими темпами  на наших очах скорочується кількість видів диких тварин, що живуть на волі.

Всесвітній день довкілля, заснований згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року в день відкриття Конференції ООН з проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 5-16 червня 1972 року).

Всесвітній день довкілля покликаний спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні системи життєзабезпечення планети, яке зростає з кожним роком, сягнуло своєї критичної межі.

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють ядучим димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті і в Карпатах. Головну загрозу довкіллю становить людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

У 2020 році тема Всесвітній день довкілля присвячена збереженню біорізноманіття – невідкладній і нагальній проблемі. Адже нещодавні події, починаючи з лісових пожеж в Бразилії, Сполучених Штатах Америки та Австралії і закінчуючи нашестям сарани в Східній Африці, а тепер і глобальна пандемія – демонструють взаємозалежність людини і природи.

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3039946-sogodni-vsesvitnij-den-dovkilla.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *