Нині – День Святої Трійці. П’ятидесятницяДля вознесіння Ісуса Христа на небо настав десятий день: це був п’ятдесятий день після Воскресіння Христового.

У євреїв було велике свято П’ятидесятниці, засноване на честь Синайського законодавства. Всі апостоли разом з іншими учнями Христовими молилися в просторій світлиці в Єрусалимі.

Була третя година дня за єврейським рахунком годин, тобто, по-нашому – дев’ята година ранку. Раптом зчинився шум з неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де перебували учні Христові.

І з’явилися вогненні язики і спочили (зупинилися) по одному на кожному з них. Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали.

Так Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам; зійшов же у вигляді вогню на знак того, що має силу спалювати гріхи й очищати , освячувати й зігрівати душі.

В Єрусалимі в цей час було багато євреїв, які прийшли з різних країн на свято. Апостоли вийшли до них і стали проповідувати на їх рідних мовах воскреслого Христа. Проповідь так подіяла на тих, хто слухав її, що багато хто повірив і стали питати: «Що ж нам робити?» Петро відповів їм: «Покайтеся і хрестіться в ім’я Ісуса Христа на прощення ваших гріхів, тоді і ви отримаєте дар Святого Духа».

Таких, що увірували в Христа і охоче прийняли хрещення, виявилося того дня близько трьох тисяч осіб. Таким чином, почало будуватися на землі Царство Боже, тобто Церква Христова.

Християни східного обряду в цей день прикрашають будинки і храми зеленими гілочками, квітами.

Звичай цей йде ще від старозавітної Церкви, коли будинки і синагоги прикрашалися зеленню в П’ятидесятницю на честь події, коли на Сінайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону.

Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час, за загальним звичаєм, теж була прикрашена гілками дерев і квітами.

А ще квітучі гілки нагадують нам про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот.

В 2021 році День Святої Трійці. П’ятидесятниця припадає на 20 червня.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=130&year=2021Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *